I. European Majorettes Cup (EMC)

EMC je samostatná, postupová soutěž, zařazená v kalendáři mezinárodních soutěží. Vyhlašovatel soutěže rozšiřuje spektrum nabídky pro pohybové potřeby mladé generace a dává mažoretkám prostor seznámit se s náročnosti mažoretkového sportu před skutečným mistrovstvím.

Realizace I. ročníku byla záměrně zařazena do termínu konání Mistrovství Evropy, aby kluby, které se zúčastnily opravdového mistrovství mohly dát možnost svým svěřencům, které se s mažoretkový sportem teprve seznamují. Na startovních listinách byly jako první účastnice zapsány mažoretky z Běloruska, Chorvatska, Polska a Česka:

Black lotus Brest, AMA Opava, Ametyst DDM Nýrsko, Crazy mažoretky Dům dětí a mládeže TREND Roudnice n.L., Excelent Dolní Benešov, Ještěrky SK Branka u Opavy, Ještěrky Slatina, Klub mažoretek Valtice, LASSIES Brno, LEXY Kroměříž, Mažoretky Baila Praha – T.J: Sokol Petrovice, Mažoretky BELLA Junior Chotěboř, Mažoretky Hvězdičky SVČ Rosice, Mažoretky Ruda nad oravou, Neonky Morvská Nová Ves, SK Šuměnky Šumná, STARLETTE České Budějovice, Stars Ostrava, TK Dancing Roses, TS Mažoretky Minnie Český Těšín, Mažoretkinje Višnjan, Plesna udruga MAGI Ivanić-Grad, Plesni kub Fiume Rijeka, Nemezis Hecznarowice

V historii vývoje mažoretkového sportu byly poprvé uděleny medaile za umístění na stupních vítězů v této pohárové soutěži a také postupy na vyšší pohárovou soutěž World Majorettes Cup (WMC). WMC se bude konat t v Praze, v pondělí 19.08.2019, den před Mistrovstvím světa. To je silná motivace k výkonnostnímu růstu a pokud se vše podaří, bude se mažoretkový sport rozšiřovat o silné soupeře.

Stránka soutěžeStránka soutěže


Komentáře

 1. Mažoretky Izabel říká

  Dobrý den,
  prosím o podrobnosti ke dni pořádaní I. European Majorettes Cupu – harmonogram dne a alespoň předběžné časy soutěže, jelikož jsme postoupili z Kutné Hory, je to mimo plány našeho týmu. Další dotaz se týká startovného, jestli platí stejné startovné jako pro WORLD CHAMPIONSHIP MAJORETTES SPORT a zda se dá zaplatit v korunách. Poslední otázka je na parkování při soutěžním klání okolo sportovního areálu. Zda je dostačující možnost parkování jak pro autobus nebo auta. Podle toho zvolíme dopravu na místo soutěže. Předem děkujeme za informace, Gabriela Baluchová

 2. Martina Tůmová říká

  Dobrý den,
  květinky Tj Sokol Kladno máme také na WMC jedno zastoupení, tak jen, aby se na nás nezapomnělo 🙂
  V Qscore, ale normálně naše sólistka je, tak to je důležité.

  Děkuji
  M. Tůmová

Napiš zprávu:

*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*