Mažoretky Gina se staly mistryněmi světa 2018

V termínu od 21. do 25. srpna 2018 se do pražské sportovní haly Královka na Letné sjely nejlepší mažoretky světa na 6. Mistrovství světa asociace IFMS. Na soutěžní ploše se v pěti dnech představilo více než 3000 mažoretek z různých zemí této planety. Tým Mažoretky GINA Brodek u Přerova, z.s. se tohoto klání zúčastnil již pošesté a opět svými vystoupeními dokázal, že v současnosti patří mezi elitu mažoretkového sportu. Na MS byl tým GINA jediný, který ve skupinových formacích s hůlkou získal umístění na stupních vítězů ve všech věkových kategoriích, a tak si každá naše mažoretka odvezla jednu velice originálně ztvárněnou medaili.
Poprvé v historii klubu dosáhla nejvýraznějšího úspěchu nejmladší kategorie děvčat, tzv. kadetky. Se svým pochodovým defilé výrazně předčily konkurenci a o více než dva body získaly zlaté medaile a titul Mistryně světa pro rok 2018. V podiové sestavě pak děvčata hlavně díky pádům hůlek obsadila nepopulární “bramboru”. Juniorky také v pochodovém defilé s názvem Irsko bodovaly, získaly bronzové medaile a titul II. vicemistryně světa a navázaly tak na letošní titul Mistryň ČR. Vyvrcholením MS byly bezpochyby pódiové sestavy seniorek s hůlkou, které navíc vysílala Česká televize. I tady naše děvčata převedla své umění a se svojí sestavou Bondgirls obsadila krásné druhé místo a titul vicemistryně světa.
Co se týká sólových sestav, i tady se Gině dařilo. Trio kadetek ve složení Tereza Blažková, Adéla Maršalková a Taťána Hluší ve velké konkurenci obsadilo krásné třetí místo. Minimix kadetek ve složení Adéla Maršálková, Nela Janoušková, Pavla Vránová, Tereza Trefilová, Dominika Matoušková, Kristýna Zatloukalová a Taťána Hluší také obsadily třetí místo. Další umístění v top šestce obsadily Kamila Křepelková a Taťána Hluší s juniorským duo mixem, když obsadily místo těsně za stupni vítězů. Naše sólistky Táňa Hluší v kategorii kadetek a Natka Macháčková v kategorii seniorek obsadily shodně 10. místo, Kamila Křepelková pak první rok v juniorkách 17. místo. V kategorii seniorek obsadily ještě naše dvě miniformace 5. a 7. místo. Jediné naše zástupkyně s náčiním poms v kategorii duo seniorek Natálie Macháčková a Veronika Pospíšilová obsadily 10. místo.

Autor: prerov.nejlepsi-adresa.cz, oficiální stránka článkuAutor: prerov.nejlepsi-adresa.cz, oficiální stránka článku