Mažoretky Gina vezou zlato z mistrovství světa

Ve dnech 24. až 27. srpna se konal v Praze ve Sportovní hale Královka čtvrtý ročník Mistrovství světa mažoretkového sportu IFMS. Mažoretky Gina z Brodku u Přerova získaly několik cenných kovů

První soutěžní den patřil juniorské kategorii (12-14 let), kde zlaté medaile a titul mistryň světa získala miniformace ve složení: Michaela Bučková, Tereza Nesvadbová, Marie Rohanová, Aneta Sedlaříková, Martina Tomášková, Veronika Pospíšilová. Trenérkou vítězné miniformace je Klára Mazalová.
Skupina juniorek pak získala hned dvě bronzové medaile a titul II. vicemistryně světa v soutěžní choreografii „Jezerní královna“ a v pochodovém defilé. Juniorské trenérky jsou Klára Mazalová a Monika Gábová.

Seniorská kategorie získala stříbrné medaile a titul I. vicemistryně světa pod vedením trenérky Lady Kouřilové. Miniformace startovala ve složení Tereza Odstrčilová, Tereza Musilová, Anna Režná, Karolína Páníková, Nikol Výskalová, Alena Klimecká, Linda Kališová. Skupina obsadila ve světové konkurenci 5. mazoretky-gina-vezou-zlato-z-mistrovstvi-sveta-2místo se soutěžní choreografií „Čínský porcelán“ a 6. místo v pochodovém defilé pod vedením Jany Hebelkové. Soutěž zakončily v sobotu kadetky zlatými medailemi a titulem Mistryň světa v disciplíně MIX. Trenérkami mistryň světa jsou Marcela Štrbáňová, Petra Nakládalová.