Mediterranean Cup – další možnost měření výkonů v mažoretkovém sportu

Pro rozvoj mažoretkového sportu je důležitým aspektem mezinárodní srovnávání, a to jak předvedených momentálních výkonů soutěžícími, tak v jejich hodnocení rozhodčími či v organizaci soutěží místními pořadateli. IFMS přijalo opatření, kterým chce přispívat ke kvalitativnímu vývoji úrovně v těch zemích, které jsou v oblasti mažoretkového sportu začínající nebo nemají ještě osvojená pravidla a rozvoj mažoretkového sportu je prioritou v jejich asociaci, svazu nebo klubu.
Příležitostí aplikovat přijaté opatření IFMS do praxe byla soutěž Mediterranean Cup – SELCE-CRIKVENICA ve dnech 04.-06.09.2015 (Středozemský pohár). Výprava pracovala ve složení zástupců IFMS, lektorů a také soutěžících (registrace v disciplíně sólo třásně ve věkové kategorii kadetky a juniorky a v disciplíně sólo hůlka ve věkové kategorii seniorky).
Seminář se setkal s velkým zájmem; zúčastnilo se jej 87 členů jak z řad vedoucích, tak z řad mažoretek. Seminář vedla paní Monika Bergerová (v r. 2014 byla za přínos mažoretkovému sportu oceněna), asistentkou byla dcera Anna. Seminář přišli shlédnout i někteří účastníci z jiných zemí, což bylo milým překvapením.
Soutěžící Anetka, Adélka a Terezka, všechny členky MONA Náchod, předvedly ve svých soutěžních sestavách živou ukázku toho, co lze dosáhnout soustavnou prací a odborným vedením. Za své sestavy získaly zaslouženě zlaté medaile.
Zástupci IFMS, jako VIP hosté, měli ve výpravě nelehký úkol; dopravit soutěžící, kolegy, a zorganizovat výpravu tak, aby členové byli v daný čas na svých místech a v neposlední řadě reprezentovat IFMS.
Účast na soutěži Mediterranean Cup má svá pozitiva a pokud bude spolupráce pokračovat v nastavených trendech, pak je do budoucna možné zařadit tuto soutěž do kalendáře pro příští léta, třeba jako tečku za soutěžní sezónou.