Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu bude letos skromnější

V sobotu  20. června 2020, den před letním slunovratem, zasedali v Chotěboři členové koordinační rady místních pořadatelů, rady instruktorů a rady rozhodčích.

Program jednání byl obsáhlý, konání letošního Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu a mažoretek 2020 v náhradních termínech nebo vůbec, bylo bodem nejdůležitějším.

Hostitelem pro jednání se stal Dům dětí a mládeže Junior s nově rekonstruovanými prostorami; jednací sál byl pro jednání pohodlný, příjemný a mohl pozitivně ovlivnit náročnost jednání.

K posouzení bylo připraveno variantní řešení, jedna z variant byla MČR letos nekonat.
Po živé diskuzi padlo rozhodnutí, že soutěžní sezóna 2020 realizována bude, i když v omezenějším rozsahu, než byla připravena na počátku roku. Po plodné diskuzi a zvážení možností, s ohledem na zpětnou vazbu o stavu v klubech a na současný stav zvolňování vládních opatření, přítomni podpořili konání MČR a přiklonili se k variantě, kterou vystihuje následující model:

kvalifikační kola → semifinálová kola → finálová kola (dle druhu náčiní) pouze pro malé formace (sóla, dua-tria, mini) → otevřená mezinárodní soutěž v Praze

Do soutěžní sezóny se dále zařazuje Memoriál Jiřího Necida (MJN), zde je možná účast skupin.

Skupinám je dána navíc výjimečná možnost hlásit se přímo do mezinárodní soutěže v Praze, ve dnech 19. -22.11.2020, ve sportovní hale „Královka“. O jakou mezinárodní soutěž se bude jednat, vás ještě budeme informovat.

Kvalifikace pro malé formace odstartují až o zářijových víkendech, vyšší soutěže (semifinále, finále) v říjnu, konání MJN se předpokládá na první listopadový víkend.

Tímto se dává možnost všem. Klubům, které se již připravují nebo s přípravou začínají.
Mnoho mohou dohnat i kluby, kterým byl přístup do tréninkových prostor omezen nebo ke stagnaci měly jiné důvody.

Do zahájení mezinárodní soutěže zbývá plných pět měsíců a to mažoretky, při své flexibilitě, dovedou ještě ledacos zvládnout.

Letošní, v pořadí 27. sezóna, po sobotním zasedání je zahájena obnovenými přípravami.
Soutěžní kalendář bude zveřejněn po ověření volných kapacit hal, předpokládá se do konce měsíce června. Předběžně se setkáme v Dolním Benešově, Hradci nad Moravicí, Hranicích, Chotěboři, Moravské Nové Vsi, Ostravě-Porubě, Pardubicích, Praze-Radotín, Stochově nebo ve Zruči nad Sázavou.