Nýrské mažoretky si užily mistrovství světa

Nýrsko – Velkou premiéru zažily mažoretky Ametyst z Nýrska, které se na konci srpna zúčastnily mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Praze.

Největší výpravu na mistrovství tvořily české mažoretky, k vidění ale také byla děvčata z Polska, Slovenska, Ruska, Chorvatska, Bulharska, Slovinska, Běloruska, Kyrgyzstánu, Uzbekystánu a Kazachstánu.

Na startu se v pěti dnech vystřídaly tři tisíce mažoretek ve dvaceti disciplínách a čtyřech věkových kategoriích. ,,Z jedné z kvalifikací na mistrovství České republiky, konané u nás v Nýrsku, se děvčata z Ametystu probojovala pomalými krůčky až na mistrovství světa, které se konalo 22.-24. srpna. Dívky tam odjížděly s jediným cílem, a to nebýt poslední, což se jim opravdu splnilo. Vždyť už jen pocit postavit se nejlepším z nejlepších z celého světa je neskutečný úspěch. Z Prahy přivezly děvčata 13.místo,“uvedla vedoucí skupiny Ametyst Eva Koryťáková a dodala: ,,Za výbornou reprezentaci chci poděkovat především samotným dívkám, které předvedly nejlepší výkon za svou soutěžní kariéru. Poděkovat se sluší i Městu Nýrsko za finanční podporu výpravy a všem, kteří nám drželi palce. Touto prestižní soutěží ukončil Ametyst soutěžní sezonu 2018 a začíná 2019, která bude, doufejme, ještě lepší. “

Oficiální stránka soutěžeOficiální stránka soutěže

kopie novinového článku


Napiš zprávu:

*

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*