Střepiny z koordinační rady, 23.11.2019, ozvučení

Důležitou součásti každé soutěže je její kvalitní ozvučení. Náročnost ozvučení je v jednotlivých soutěžích rozdílná, závisí na typu haly, její velikosti, akustice, uspořádání tribun, technickému vybavení apod., tudíž i zvuková aparatura může být s rozdílnou technickou úrovni. Při výběru také záleží na dostupnosti a časové dispozici zvukaře. Jednotně však od r. 2020 bude požadována instalace 2 repro boxů (beden) u centrální dekorace s nasměrováním k rozhodčím. Mixážní pult (stanoviště zvukaře), může být dle prostorových podmínek v lajně s rozhodčími nebo po stranách soutěžní plochy, vždy mimo ochranné pásmo, tj. 2 m od plochy, vždy ze strany nástupů, pro pohodlnější přístup při dodání doprovodné hudby; tím se zároveň eliminuje pohyb u stanoviště rozhodčích. Stanoviště zvukaře nemůže být umístěno v prostoru u centrální dekorace.
Doprovodnou hudbu lze nově zadávat do aplikace QScore, může se přikládat k přihlašovaným formacím. Startovní listiny s přiřazenou doprovodnou hudbou obdrží zvukař před soutěži, pro zástupce klubů odpadnou zvukové zkoušky a manipulace s hudebními nosiči. Sníží se tak zátěž na osobu zvukaře, který při svižném spádu soutěže pracuje pod tlakem, což může pozitivně ovlivnit průběh soutěže i tím, že se snadněji ohlídá hladina povoleného limitu zvuku. Dle soutěžního řádu jsou zvukaři nesoutěžními účastníky soutěže, řídí se soutěžním řádem, z obecných předpisů mimo jiné i hygienickou normou hladiny zvuku v uzavřených prostorech; nemohou soutěžní i nesoutěžní účastníky vystavovat nadměrnému hluku.
Koordinační rada pořadatelů, aktiv rozhodčích a rada instruktorů 2019 – po 26. ročníku MČRKoordinační rada pořadatelů, aktiv rozhodčích a rada instruktorů 2019 – po 26. ročníku MČR

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru