11. ročník Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu 2004

<- 2003

2005 ->

Bělotín – Slavnostní pochody i moderní diskotéková hudba se rozléhaly v sobotu 8. května areálem Základní školy v Bělotíně. Před zraky diváků i odborné poroty zde vystoupilo přibližně čtyři sta mažoretek z celé Moravy, které bojovaly o postup na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu.
Třináct mažoretkových skupin a téměř padesát jednotlivců čí dvojic mohli příchozí už od rána sledovat při pódiových skupinových sestavách a sólo formacích. „Jsme tady už podruhé a doufáme, že i přes velkou konkurenci opět postoupíme. Vloni jsme vystupovaly jako součást skupiny a letos zkoušíme štěstí v párových sestavách,“ řekla mezi vystoupeními jedna z mažoretek, která na kvalifikaci přijela z Havířova.
Oproti minulému roku tak více než šest set diváků nevidělo slavnostní defilé, které organizátoři nahradili vystoupením jednotlivců a párů. „Myslím, že akce proběhla ke všeobecné spokojenosti. Naše základní škola poskytla soutěži prostor už druhým rokem a rádi bychom v této tradici pokračovali i v budoucnosti,“ uvedl starosta Bělotína Eduard Kavala.

Vimperk – Novinkou při vystoupení mažoretek je sestava s pom-pomem, což je často mylně spojováno s roztleskávačkami. „To je něco zcela jiného, původně s tím začali Angličani a oživili tím mažoretkový sport. Každá disciplína má ale své, pom-pom je o něco jednodušší jako náčiní, zase je komplikovanější na kroky, aby obsahovaly taneční prvky“, hodnotí porotkyně Věra Sudková.
Co je vlastně pro mažoretky nejdůležitější? „Hlavně mít smysl pro rytmus a cítit muziku. Je dobré, když děvčata mají jak sportovní, tak taneční průpravu.“ I přes poměrně krátké údobí, kdy se mažoretky pustily do sportovního měření sil před porotou, kvalita vystoupení a konkurence se neustále zvyšuje. „Vystoupení na postupových přehlídkách mají vysokou úroveň, ale rozhodně bych každému přála zažít atmosféru a vidět vystoupení při samém republikovém finále. Tam by snad měly být první všechny soubory,“ dodala Věra Sudková.
Pro publikum i V.I.P. porotu bylo docela překvapením hodnocení odborné poroty v seniorské kategorii s batonem, kde si prvenství odvezly mažoretky z Přeštic. Zazníval i názor, že vystoupení byla sice precizní, ale poněkud konzervativní až sterilní ve srovnání s odvazem, který předváděly ostatní skupiny. „Letos to bylo sice o něco konzervativnější, ale zase velice precizní, a to je významná složka hodnocení“, zastala se Přeštic Věra Sudková

<- 2003

2005 ->

Přejít nahoru