25. ročník Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu je připraven

Více jak 900 malých formací a přes 200 skupin se utká v nadcházejícím Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. V tomto, již 25. ročníku, se bude opět soutěžit ve dvou výkonnostních třídách, A a B. Kvalifikační a finálová kola se budou konat v celkem 11 městech po celé České republice. Soutěžící zavítají v rámci kvalifikace již v polovině března do Bystřice nad Olší, poté postupně do Hořic, Nýrska, Dolního Benešova, Chotěboře, Hradce nad Moravicí, Štětí a Ivančic u Brna. Finále výkonnostní třídy B se odehraje v Kladně (hůlka, třásně), finále výkonnostní třídy A bude 12.-13. května hostit Karviná (náčiní hůlka) a o týden později Náchod (náčiní poms, flag, mix, show majorettes). Podrobnější informace získáte na www.majoretsport.cz.
Výkonnostní třída „B“ je určena pro soutěžící, kteří nemají ještě osvojená pravidla, jsou začátečníci, startují v nové disciplíně, nebo na mistrovství ještě nestartovali. Soutěžícím je ale touto výkonnostní třídou dána možnost zapojit se do republikového mistrovství, medailisté mohou postoupit do finálového kola výkonnostní třídy „A“. Soutěžící výkonnostní třídy A budou také usilovat o nominaci na Mistrovství Evropy, v letovisku Crikvenice, Chorvatsko a na Mistrovství světa, které se uskuteční 21.-25.8.2018 v Praze, ve sportovní hale Královka (více na www.ifms-majorettes.com).
Pro soutěžící jsou připraveny další soutěže, jako je Silesia Grand Prix v Ostravě-Porubě, již VII. Memoriál Jiřího Necida, s místem konání ve Vimperku, Grand Prix v Pazardzhiku, Bulharsko a na podzim bude ještě Grand Prix v Moskvě, Rusko. Letos poprvé v historii mažoretkového sportu se koná Mistrovství Asie, v hlavním městě Kyrkyzstánu, v Bishkeku, a to ve dnech 20.-22.4.2018, což dosvědčuje, že se mažoretkový sport šíří nejen Evropu, ale už i Asií.
Všechny soutěže budou vysílány živě, on-line přenosem a převážně budou komentované. Přístup pro národní mistrovství (MČR) je z www.majoretsport.cz a pro mezinárodní soutěže www.ifms-majorettes.com.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru