Back Together 2019

V sobotu se konala další pracovní schůzka zástupců dvou republikových „velmocí“ mažoretkového sportu, mažoretek a twirlingu, České federace mažoretkového sportu, z.s. a Svazu mažoretek a twirlingu ČR – NBTA, z.s., ve Velkém Oseku, v motelu U jezera.
Na programu byla příprava v pořadí druhé společné akce, kterou je soutěž Back Together. První ročník se konal v moravském Přerově, druhý bude v nově otevřené sportovní hale v české Kutné Hoře, městě s bohatou historií.
Ve druhém ročníku bude stejně jako vloni počet disciplín omezený, přesto bude nabídka pestřejší, protože se potkají disciplíny mažoretkového sportu a twirlingu.
Soutěž bude rozdělená na dvě části, v jedné se mohou utkat závodnice dle pravidel pro Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu (MČR), ty nejlepší se mohou probojovat až na Mistrovství světa v Praze. Mažoretky budou závodit na standardizované ploše, stejně jak je tomu v MČR, v předepsané obuvi a kostýmech.
Ve druhé části se bude závodit dle pravidel NBTA, na ploše neomezené, bez upraveného povrchu, v obuvi jak jsou piškoty, špičky nebo bez obuvi vůbec.
Přihlášky budou spuštěny v aplikaci QScore, poroty v obou částech budou smíšené, v poměru 3:2 nebo obráceně, podle toho, která soutěž bude na programu.
Informace budou publikovány v propozicích na webových stránkách obou zainteresovaných organizací: České federace mažoretkového sportu, z.s. a Svazu mažoretek a twirlingu ČR – NBTA, z.s.

Marta Pavelková
Monika Bergerová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru