Bělotínský pohár získal klub „Mažoretky Excelent“, Dolní Benešov

Obec Bělotín spolu se základní a mateřskou školou, TJ Sokolem a místním hasičským spolkem, hostovali již po 15. mažoretkové klání. Do Bělotína se sjely mažoretky nejen z měst kraje Moravskoslezského, Havířova, Studénky, Dolního Benešova, Opavy, ale také z Ústí nad Orlicí, Chotěboře a Prahy. Tělocvična základní školy se naplnila diváky, kteří vytvářeli příjemnou atmosféru. Svátku mažoretek přálo i slunečné počasí za okny tělocvičny.
V úvodu mile překvapila nastoupené mažoretky a obecenstvo zpívaná hymna, v podání pana starosty Mgr. Eduarda Kavaly a ředitele školy, Mgr. Tomáše Navrátila. Pan místostarosta, Mgr. Ivan Fibich potvrdil, že obec mažoretky podporuje ráda, i když zatím vlastní klub nemá, ale kdo ví…
Soutěž Bělotínský pohár byla dobrou příležitostí nejen pro mažoretky k předvedení svých připravených sestav do nadcházejícího mistrovství, ale také pro komentovaný přenos. Mažoretkový sport do zavedení živého vysílání mohl komentátora postrádat, ale přenosy si komentátora již vyžadují. Tak, jak se postupně vysílání zavádí, tak se bude postupně zavádět i komentář. Jaké budou první reakce na komentovanou pohárovou soutěž se dozvíme z ohlasů. Komentování si spolu Richardem Wasnerem vyzkoušela Eva Šmudlová, mažoretky Petra Studénka a Michaela Kristová, Maoretky Excelent Dolní Benešov.
Na podporu začínajících mažoretek byl do soutěže zařazen projekt Šance talentům, odtud může porota podle předvedených výkonů a bodového ohodnocení nominovat soutěží do některého z kvalifikačních kol MČR v mažoretkovém sportu. Mažoretky, které tuto šanci využiji, jsou zvýhodněny nižším registračním poplatkem a nižším startovným v kvalifikaci.

Oficiální stránka soutěže  Článek 2017

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru