Bělotínský pohár

Celý areál školy obsadily do posledního volného prostoru mažoretky, tělocvična byla místem pro předvedení soutěžních sestav. Na pohárovou soutěž dovedly vedoucí své svěřence ze 14 klubů nejen z Moravy, ale i z Čech: Lenka Pavlíčková -LEXY Kroměříž, Alena Vybíralová – Šuměnky Šumná, Eva Dudová – AMA Opava, Michaela Collinová – HTH Sokol Kerhartice, Kristýna Luzarová – DDM Bílovec, Karin Wronová – MK Ballerisimo Hlučín, Tereza Kremrová – SK Paprsky Hlučín, Daniela Radecká -TOP Mažoretky Praha, Kateřina Doležalová – MiKaDo Karviná, Lenka Vavříková – LV2Písek, Lea Roganská – Lasies Brno, Eva Šmudlová – Petra Studénka, Silvie Pietrová – Písek u Jablunkova, Lenka Kostovčíková – Neonky Moravská Nová Ves, a to v celkovém počtu 349 děvčat.
Pohárové soutěže jsou dobrou „generálkou“ pro nadcházející sezónu Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu pro soutěžící i organizátory. V dopoledním bloku little kadetek a kadetek byla udělena nominace ze Šance talentům formacím kadetek baton solo, Eliška Šponarová, Adéla Horáčková, Barbora Dušková a stejným účastnicím ve formaci duo-trio. Učit se mažoretkovému sportu není zas až tak snadné, ale hodnocení odborné poroty se zpětnou vazbou, účast v soutěžích a porovnávání výkonů napomáhá i v další cestě k vyšším metám. Soutěžícím byly uděleny medaile za 1.- 3. místo, diplomy za 1. až poslední místo a pohár starosty.
Ceremoniálu zahájení soutěže a vyhlašování výsledků byli přítomni představitelé obce, pan Mgr. Ivan Fibich, místostarosta pan Mgr. Tomáš Navrátil, ředitel školy pan Mgr. Eduard Kavala, starosta, který zároveň předal pohár. Ten si zaslouženě odvezly mažoretky SK Ballerisimo Hlučín, nasbíraly ze všech klubů největší počet medailí. Pozornost si také odvezla děvčata z Hlučína, Andrea Vojteková, Linda a Lucka Sousedíkovy. Děvčata měla v soutěžní den narozeniny.
Obec hostila nejen mažoretkovou soutěž, ale také výpravy základních škol z projektu „Hledáme své kořeny, přírodní i kulturní“, česko-polské přeshraniční spolupráce a současně se konala událost z oblasti gastronomie v podobě obecní zabíjačky.
Celý soutěžní den byl zakončen společnou skladbou Hooray majorettes, kterou pro mažoretky napsal Richard Wagner, komentátor mažoretkového sportu, hudebně ji upravilo hudební studio Kapron, choreografii vytvořila paní Hana Šimková a výúkový záznam vytvořil pan Ondřej Veselý, vysilamezive.

Oficiální stránka soutěžeOfficial article

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru