ČFMS Newsletter III.

MISTROVSTVÍ, POHÁROVKY, PRAVIDLA

 

MISTROVSTVÍ EVROPY (ME), EVROPSKÝ POHÁR (EMC)
V současné době sice již dochází k postupnému rozvolňování vládních opatření, ale přesto konání ME a EMC ve dnech 24. – 27.06.2021 není možné. Není ještě povolen volný pohyb obyvatelstva, není dostatečné rozvolnění a nejsou ukončena národní mistrovství.

Chorvatský mažoretkový svaz (HUMT) zvažoval konání alespoň evropské pohárové soutěže. Na tuto soutěž by byly od nás nominovány všechny formace z kvalifikačních soutěží konaných v minulém roce ve Zruči, Chotěboři a v Ostravě a byla by to pěkná, dodatečná tečka za loňskou sezónou. Ovšem musel by se posunout termín konání, a to kvůli rozvolnění nařízení a dotrénovaní formací. Posunout termín po ověření bohužel nebylo možné. Snad využijeme sportovní halu v Novim Gradu v příštím roce.

Chorvatští kolegové využijí zablokovaný termín k uskutečnění jejich národního mistrovství.

 

MISTROVSTVÍ ČR v MAŽORETKOVÉM SPORTU a MISTROVSTVÍ ČR MAŽORETEK
Zahájení sezóny se připravuje v podzimních termínech, obdobně jako v minulém roce.

Kvalifikační kola v rozmezí od 11. září do 26. září 2021, vždy pro obě výkonnostní třídy. Pokud se nic nezmění, finále pro všechna náčiní mimo hůlku a pro výkonnostní třídu B, by se mělo konat v sobotu 2. října. Hůlka by měla finále o týden později, 09. a 10. října. Soutěžní kalendář, stejně jako jeho případné změny, bude postupně zveřejňován na sociálních sítích a webu federace. 

 

POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Zvažuje se i realizace pohárových soutěží před konáním první kvalifikace na Moravě, v termínu 28. nebo 29. srpna a o týden později v Čechách. Zda se soutěže uskuteční bude zřejmé až po spuštění přihlášek ve QScore. Podle zájmu se pak termín potvrdí nebo se od soutěží upustí.

 

MISTROVSTVÍ SVĚTA (WCH) a SVĚTOVÝ POHÁR (WMC)
Důležitým krokem je aktuálně potvrzený termín volné haly Královka v Praze, ten připadá na 21.-23.10.2021. Po projednání v orgánech IFMS, kdy se zvažoval přesun na rok 2022, s ohledem na celosvětovou pandemii, byla přijata varianta konání Světového poháru, a to bez rozdílu o jakou výkonnostní třídu se jedná. S termínem lze zatím počítat, snad to nedopadne jako v minulém roce, kdy se muselo od soutěže upustit úplně.

 

PRAVIDLA
V minulém čísle jsme zveřejnili informaci o náhradnících, žádné dotazy nedorazily, tak je zavedení náhradníka do malých formací jasné.

 

Od letošní sezóny se nově zavádí věkové kategorie v disciplíně sólo baton:
– Mladší seniorky 15-19 let (do 19 let se jedná o mládež)
– Starší seniorky 20 a více let bez stanovení horní hranice

 

Pro disciplínu prapor (flag) je od letošní sezóny upřesněn rozměr látky, nemusí být v minimálním rozměru ve tvaru obdélníku, stačí, když bude zachován obsah zvoleného tvaru v centimetrech čtverečních Pravidla najdete na webu, aktualizace jsou vyznačeny barevně. Pro případné dotazy využijte „dotazovnu“.

 

Pozn.: Po zveřejnění soutěžního kalendáře se chystá ještě svolání aktivu rozhodčích, konání koordinační rady a rady instruktorů

 

ROZHOVORY | PODCASTY na SPOTIFY
Nedávno jsme zveřejnili rozhovor s Davidem Serafinem a Milanem Ludvíkem. 
Těšit se můžete na další…

 

 

Přejeme Vám příjemný den
Média team ČFMS z.s.

 

Přejít nahoru