ČFMS Newsletter XIX.

Druhý start, MJN, ankety …

Druhý start (druhý pokus)
Zkušební režim, který byl zavedený v průběhu kvalifikačních kol ověřil, že lze druhé starty v kvalifikačních kolech zanést do soutěžního řádu pro následující sezónu. Pozor, neplést si opravným startem, který svou definici již má. Zatímco případný opravný start je ve stejném dnu, druhý start lze uskutečnit v některém dalším kvalifikačním kole.

„Totálové“ hodnocení
Hodnocení dle jednotlivých oblastí v součtu (A choreografie, B pohybová průprava, C práce s náčiním) jsou zveřejněny, najdete je v kalendáři akcí, vždy u data konání, včetně hodnocení semifinále v Nové Pace.

V případě shody bodů má v hodnocení jako první přednost kritérium získaných bodů v pohybové průpravě, pak následují další, celkem je jich 12, zde je přehled:
1. B Pohybová průprava
2. A Choreografie a kompozice
3. C Práce s náčiním
4. porotce A v oblasti B Pohybová průprava
5. porotce A v oblasti A Choreografie a kompozice
6. porotce A v oblasti C Práce s náčiním
7. porotce B v oblasti B Pohybová průprava
8. porotce B v oblasti A Choreografie a kompozice
9. porotce B v oblasti C Práce s náčiním
10. porotce C v oblasti B Pohybová průprava
11. porotce C v oblasti A Choreografie
12. porotce C v oblasti C Práce s náčiním
Pozn.: tři bodoví rozhodčí je dolní hranice jejich počtu

– – – – – –
Starty v semifinále Nová Paka
Pouze šest dnů dělilo semifinále od poslední kvalifikace, a přesto se povedlo dosud nemožné, že v den soutěže nebyl na startovní listině žádný škrt startovního čísla. Tak to je úspěch!

Náhradníci, kteří dostali šanci, se na start dostavili všichni a včas, což je úžasné. Určitě to svědčí o jejich opravdovém zájmu se dále zdokonalovat, což je skutečný krok k vyšším metám.

Držíme palce.

– – – – – –

Maźoretki na Zamku Piastowskem
Pohárová, jednodenní soutěž skupin a mini formací v disciplínách hůlka, třásně, prapor a mix, věkové kategorie kadet, junior, senior a grand senior, ve městě Raciborz, Polsko

Přihlásit se lze prostřednictvím QScore. Může to být pěkná soutěž ve srovnání výkonů i úrovně, v Polsku jsou dobré soubory. Polská strana nahlásila úmysl organizovat MJN pozdě, to už byl v našem kalendáři, tak kompromisem je pohárová soutěž na nádvoří tamějšího zámku. Ve městě je i vhodná sportovní hala pro mezinárodní soutěže. V Polsku jsme byli naposledy v roce 2015. Federace podpoří tuto akci spoluúčasti na úhradě startovného, procentuální výše bude dle počtu přihlášených formací (uvedená cena startovného v propozicích je v polských zlotých).

Memoriál Jiřího Necida
Počet přihlášek dosáhl k dnešnímu dni 428 formací, což nyní představuje dva hodně dlouhé soutěžní dny, druhý soutěžní den je připraven, stejně jako možnosti ubytování. Že budou změny se ví ze zkušenosti předešlých ročníků a také proto, že disciplíny budou rozloženy do dvou dnů (MJN je jedna soutěž), a všem dvoudenní soutěž nemusí vyhovovat. Na startovní listiny se pak překlopí jen ty formace, za které bude uhrazeno startovné z přihlášek, nikoliv až ze startovních listin, jak tomu bylo v minulosti. Uhrazené startovné se za odhlášené formace vracet nebude.

Faktury (předpisy) startovného budou rozesílány v abecedním pořadí klubů)

KALENDÁŘ ->

– – – – – –

Anketa
Slučování disciplín nebo věkových kategorií (pro soutěžní sezónu 2023)

Málo obsazené disciplíny se dosud při nízkém počtu přihlášených formací slučovaly s obdobnými tak, aby jich bylo minimálně pět a věkové kategorie, pokud jich bylo málo ve stejné disciplíně, se slučovaly s vyšší kategorií, za použití bodového zvýhodnění (bonus). Při vyhlašování soutěžní sezóny se na obsazenost dosud nekladla žádná omezení, dala se možnost všem. Pokud některá z přihlášených disciplín sloučit nešla, přesto měla v kvalifikaci možnost startu (je dána možnost všem), tím splnila stejně jako odstartované sloučené disciplíny základní povinnost kvalifikovat se. Tento postup se osvědčil, protože pokud se v mezinárodních soutěžích přihlásily takové formace, pak naše dostaly přímý postup až na mistrovství světa. Tak získaly tituly např. formace za tehdy u nás málo obsazený flag (jinak by zůstaly sedět doma a snaha i kostýmy by čekaly na příští rok).

Názory se však mohou různit, proto pro přípravu příští sezóny vyhlašujeme anketu, zda příští ročník vyhlásit.

ANKETA – SLUČOVÁNÍ ->

– – – – – –

Přípravy pro 30. ročník MČR
Vyzýváme zájemce o realizaci některého z kol MČR, kteří se chtějí zapojit do sestavování soutěžního kalendáře 2023.

PŘÍPRAVA MČR 2023 ->

– – – – – –

Výběrová řízení pro sezónu 2023
– On-line přenos
– Video reportáže, sestřihy
– Fotodokumentace
– Zájemci o spolupráci, nechť se hlásí na m-cr@email.cz

– – – – – –

Ubytování v Chorvatsku ->

– – – – – –
Změny ve startovních listinách
– včas hlásit rušené starty · v průběhu týdne na mail qscore@majoretsport.cz (pokud se oprava týká před sobotní soutěží, tak do čtvrtku)
– před soutěží v hale nahlásit přímo u správce aplikace, v čase před brífinkem
– pro případné vysvětlení nebo urychlení lze v pondělí až čtvrtek, od 16:00 -18:00 h, ještě na telefonu 608829988
– do uzavření aplikace QScore před soutěží lze do startovních listin nahlížet kdykoliv
– při startech za sebou lze nahlásit i zjištěnou potřebu času na převlek, pokud je to možné, může se upravit sled disciplín nebo věkové kategorie, ale na místě, po vygenerovaní startovních listin na soutěž už taková změna nelze provést
– zadávání doprovodné hudby do startovních listin zase jen do uzavření aplikace před danou soutěži, po zadání zkontrolovat klikem na ikonu Detail a ověřit, zda je nahrávka v pořádku
– každý pátek před soutěží se aktuální startovní listiny zveřejňují na webu
– po opravách v sobotu/neděli ráno před soutěží se vyvěšují v hal

 

Přejít nahoru