Články z cest – Moskva

Moskva jako taneční velmoc!

Ve dnech 17.-20.11.2017 jsem se zúčastnila mezinárodního sportovního festivalu v Moskvě (International sport festival Avangard) a Moskevské taneční olympiády Avangard OPEN CUP. Hned po příletu jsme si mohli prohlédnout obrovský areál CSKA Moskva, který čítá okolo 43 sportovních hal různého odvětví. Právě v jedné z nich se druhý den konalo Grand Prix Majorettes Sport, kde jsem byla pozvána jako technický rozhodčí.
Soutěž proběhla za velmi přátelské atmosféry všech zúčastněných a já si mohla prohlédnout úroveň a vyspělost zahraničních skupin, které jsem neměla možnost shlédnout na WCH v Praze. Dle toho a dle požadavků ruských pořadatelů a trenérů jsem se snažila připravit seminář-MASTER CLASS, který se konal hned den po soutěžním klání.
Ruské závodnice jsou vybaveny velmi dobrou pohybovou průpravou a především pak velkým nasazením a pílí. Díky těmto vlastnostem byly schopné od minulého roku udělat obrovský krok vpřed. Seminář jsem zaměřila především na práci s náčiním Pom-poms, ale i na náčiní baton a možné propojení obou náčiní. Master Class absolvovalo okolo 60ti účastníků z různých skupin i států, trenérů i mažoretek.
Následoval odborný seminář zaměřený na twirling pod vedením zkušeného a charismatického Jean Michel Ruelle z Francie. Jean je technickým ředitelem francouzské federace twirlingu (FEDERATION FRANÇAISE SPORTIVE de TWIRLING BÂTON) a velmi dobrým lektorem. Setkání s ním bylo příjemné a obohacující.
Celý festival působil velkolepým dojmem, stejně jako Taneční Olympiáda v Sokolnikách, které jsem se zúčastnila před více jak rokem. Grandióznost akcí, pořádaných AndreyemKokoulinem zanechává velký dojem. Pestrost a různorodost tanečních odvětví je zajímavá nejen pro diváka, ale především pro tanečníky, kteří se od sebe navzájem učí a vzdělávají.
Jsem ráda, že díky mažoretkovému sportu a IFMS (International FederationMajorettes Sport) toho mohu být součástí.

FB stránka Anny Bergerové 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru