Čtvrtá a poslední kvalifikace v Chotěboři

V zahájení kvalifikačního kola pozdravila soutěž její ředitelka, paní Lenka Ondráčková, slovy:
„Krásné soutěžní dopoledne, je mi ctí Vás již po čtvrté přivítat u nás v Chotěboři na kvalifikačním kole. Ač nám doba v posledních měsících moc nepřála, tak pevně věřím, že každý dal do příprav maximum. Těším se na výkony soutěžících a na to, s jakým odhodláním jste přišly bojovat o postupy. Čeká nás dlouhý den, ale děláme to, co máme rádi, tak to určitě uteče. Užijte si soutěž a soutěžící! Užijte si ty okamžiky na ploše.“

Starosta města, pan Ing. Tomáš Škaryd, pozdravil soutěžící, diváky, rozhodčí a organizační štáb a vyjádřil údiv nad tak velkou účasti přesto, že doba na přípravu byla krátká, a také i překvapení, odkud až mažoretky vážily cestu, aby se v Chotěboři utkaly se svými soupeřkami. Poté prohlásil soutěž za zahájenou. Po státní hymně poděkovala za soutěžící mažoretky Markéta Adamová z domácího klubu.

V Chotěboři se utkaly Cheeky Cheerky Hradec Králové, Daisy Ostrava, Dance Ardent Hradec Králové, Dream Zábřeh, Dům dětí a mládeže Hořice, Exploze Praha, Glory Praha, Lassies Brno, Mažoretky Hraběnky Kamenice, Mažoretky Hvězdičky SVČ Rosice, Mažoretky Petra Studénka, Mažoretky Ruda nad Moravou, Mažoretky Severovýchod Zábřeh, Mažoretky TS Airai, Minima Husinec, Mona Náchod, SK mažoretky Paprsky Hlučín, SK Provo Brno, SK Šuměnky Šumná, VerSário Hlučín, Zuzanky Týnec a domácí Bella Junior Chotěboř a spolu s turistickým doprovodem vytvořili v hale úžasnou soutěžní atmosféru.

Soutěž to byla náročná, na startovní listině bylo zapsáno 175 formací a až na 4 formace, které byly v karanténě a nemohly se zúčastnit, bylo ohodnoceno 171 startovních čísel. Výsledky byly vyhlášeny ve dvou blocích.

Po ukončení soutěže byly seřazeny ze všech kvalifikací celorepublikové výsledky a z nich pak rozhodčí udělovaly postupy. Žlutě označily postupy do finále A, křížkem jsou pak vyznačeny postupy do finále B. Startovní listiny se mohou vystavit po nahráti poslední soutěže do pevného počítače, ale verzi musí ještě projít, s ohledem na poslední odstávku aplikace, programátor, aby už vše fungovalo. Z finálových kol budou uděleny postupy na MS a světový pohár.

Zdravotní službu v hale vykonávala jako v předešlých ročnících paní Monika Lancová. Paní Lancovou znáte i z našich stránek, jako zdravotnice z první linie obdržela náš obdiv a poděkování. Zatímco v nemocnici měla napilno, v sobotu ošetřila pouze bouli od spadlé hůlky z rozcvičování před zahájením soutěže.

Přejít nahoru