… čtvrtý den ECH (15.06.2019)

Čtvrtý a zároveň poslední den mažoretkového klání o evropské prvenství patřil disciplínám klasická mažoretka, mix a flag. Na ranním brífinku byly vedoucí opětovně upozorněny na dodržování zásad životosprávy u svých svěřenců. Soutěžní místo v letovisku Crikvenice, bylo opakovaně zvoleno na přání vedoucích klubů. Letos poprvé po čtyřech letech bylo počasí teplé, slunečné a zrádné. Zdravotní indispozice v odpoledním čase byly častější, zvláště u některých klubů. Přivolaní zdravotníci doporučovali soutěž pro špatnou kondici soutěžících omezit.
Kapacitní podmínky na tribuně a na soutěžní ploše byly po dobu soutěže dodrženy, kapacita překročená nebyla, ventilace v hale byla funkční.
Po vyhlášení výsledků odpoledního bloku byl XIV. ročník Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu oficiálně ukončen ředitelem soutěže a nechyběla na rozloučenou ani společná skladba Hooray majorettes.
Největší výprava byla z ČR, na medailová místa dosáhli soutěžící ze všech zúčastněných zemí. Dosažené výsledky byly pro některé soutěžící milým překvapením, pro jiné zklamáním, ale tak to ve sportu je a vše může být příště zase jinak.
Letošní zkušenost jistě ovlivní výběr soutěžního místa, stejně jako se ukázalo, že není vhodná kumulace funkcí, ale to bude předmětem přípravy dalšího ročníku šampionátu.

Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru