Dotazy

Dotazovna je určená všem zájemcům o mažoretkový sport.
Dotazy a následující odpovědi na ně slouží jako informace pro všechny uživatele či návštěvníky stránek, nenahrazují sociální sítě. 

Na anonymní dotazy nereagujeme.
Důležité a přínosné dotazy zveřejníme (bez jména tazatele).

V soutěžních pravidlech je kostýmům věnovaná stránka 36., 37. a 38.
V posledních letech se objevují kostýmy pošité kameny (skleněné, umělohmotné). Kameny však při předvádění soutěžní sestavy často padají, na ploše jsou špatně viditelné a závodnice se při provádění gymnastických prvků může o ně zranit. Na následky spadaných kamenů ze zdobených kostýmů opakovaně upozorňujeme v rámci úrazových preventivních opatření na brífincích i na summitu, ale ozdobené kostýmy kameny se stále vyskytují. Proto se doporučuje, aby se při výběru kostýmu dbalo na bezpečnost závodnic a kostýmy s kameny se eliminovaly.

Stále se jedná o členky daného klubu, proto je nutné si přestup vyřídit s daným klubem; do archivu může být převedena členka, která je v klubu aktivní, ale není zařazená do MČR. Aby klub za členku, která v MČR nestartuje, neplatil roční registrační poplatek, převede ji v aplikaci do archivu, a to není důvodem, aby přešla do jiného klubu bez souhlasu klubu mateřského.

Členství ve vybraném klubu je dobrovolné, pokud si to později členka rozmyslí, platí pro takové případy stejný přestupní řád (nespadají do výjimky změny bydliště)

Zrušení horního věkového limitu u seniorek je již v platnosti u všech disciplín. V pravidlech je to celkem jasně napsáno“, zde je výtah z pravidel: 
3 VĚKOVÉ KATEGORIE (str. 5)
• Little kadetky – věk do 7 let (pouze náčiní BATON a POM-POM)
• kadetky – věk 8 – 11 let (mimo náčiní MACE)
• juniorky – věk 12 – 14 let
• seniorky – věk 15 let a vice let
• seniorky sólo baton – pouze mistrovské soutěže– kategorie rozdělena na:
– seniorky mladší 15-19 let
– seniorky starší 20 a vice let (bez horního věkového limitu)
• grand seniorky – věk 27 let bez horního věkového limitu

Máme 5 nových děvčat a budou tedy startovat v mini formaci ve třídě B, ale současně přemýšlíme o zařazení do defilé, s dalšími děvčaty, které je v A. Mohou tedy startovat v mini formaci B a defilé v A? Nebo musí i s mini formaci do A?
-> ODPOVĚĎ
B defilé nemá, a pokud je zařadíte do defilé, budou startovat v A, v mini formaci v B. Nutno připomenout, že v případě, že ve vyšších soutěžích dosáhne defilé medailového umístění, pak se v další sezóně zařadí všechny členky do A. 

Chtěla bych se zeptat, musí být ten, kdo postoupil na finále nebo do vyššího kola, znovu přihlášený ve QScore, nebo je automaticky zapsán (přihlášen), když postoupil?
-> ODPOVĚĎ 
Ano, formace je zapsána (přihlášena) do příslušné soutěže, viz. info po Zruči. Doporučujeme se ptát na cokoliv během brífinků vedoucích, kdy máme možnost se vracet k tomu, co už řečené nebo napsané bylo Opakování a připomínání je matka moudrosti a pro nás je to zpětná vazba, abychom věděli, co více zdůraznit i pro ostatní.

-> ODPOVĚĎ 
Pro kvalifikovanou odpověď a rychlou orientaci, je nutné, napsat zda se jedná o formace třídy B nebo A nebo o postupy na WMC (to víme, že jsou B), Praha je totiž i pro třídu A na WCH.
Trénujte, snad se v Praze setkáme v plné polní. Za přímé postupy ušetříte náklady na finále, ale pokud máte zájem, můžete se ještě nechat obodovat ve Stochově na MJN…
Finále jsou totiž v režimu max. 130 osob, a tak se zvolily, jak  bylo signalizováno na brífincích, přímé postupy…

-> ODPOVĚĎ 
Postupy jsou již ve QScore zapsané. Kluby si zkontrolují zda jsou všechny postupující formace správně do finálových soutěží ve QScore zadané. Koncem týdne se rozlosují do startovních listin. V přihláškách jsou formace dle klubů a lépe se kontrolují.

Nikdy jsme nikam nezasílaly seznam členek. Zúčastňujeme se většinou nepostupových soutěží, na MČR jsme byli asi třikrát. Na soutěže se přihlašujeme a zasíláme různá data a informace podle propozic a požadavků pořadatelů.
-> ODPOVĚĎ
V původním PC programu na zpracování výsledků (autor J. Necid), ve kterém jsme léta pracovali, pro zařazení do věkové kategorie postačil rok narození. Jak se soutěž vyvíjela, program už kapacitně nevyhovoval (přibyly věkové kategorie Little, grand, přibyly disciplíny flag, mix, mace) a nesloužil také pro evidenci.
Nyní je vyvinutá nová aplikace pro zpracování výsledků, je i k vedení evidencí a bude v ní lze dohledat i historii soutěžících.
K evidenci soutěžících je nutný indentifikátor, kterým může být datum narození nebo rodné číslo. Protože je datum narození méně citlivý údaj (GDPR) než rodné číslo, byl do aplikace zaveden. 
Aktualizace dat je proces stále se opakující, výsledkem jsou věrohodné údaje, jejichž shodu si mohou nadřízené složky, případně poskytovatelé dotací ověřit.
Do seznamu se zapisují také vedoucí, asistenti, instruktoři…

V soutěžních pravidlech zveřejněných na https://majoretsport.cz/mcr/mcr-pravidla/
kapitola 8, str. 37, je uvedeno:
Obuv musí mít věková kategorie seniorek s vysokou holení – penalizace 0,3 bodu od technického rozhodčího
– Vysokou holení se rozumí obuv pokrývající kotník i lýtko přibližně do výšky poloviny lýtkového svalu či více. Výška vysoké holeně je minimálně 15 cm nad úroveň podrážky
– Chlapci vysokou holeň mít nemusí

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně pravidel pro složení malých formací (duo, trio). Chápu prosím správně, že soutěžící musí být přihlášeny vždy do vyšší skupiny (dle věku nebo kategorie A nejstaršího nebo nejlepšího z nich)? Jak je to prosím potom u jejich sól, když věkově i kategorií patří do nižší věkové a B kategorie a vystupovaly by v (duo, trio) v kategorii A. Předem děkuji za Vaši odpověď.
-> ODPOVĚĎ: Pokud jde o zařazení do věkové kategorie duo-trio nebo mini, zařazují se podle nejstarší z nich (nikoliv nejlepší).
-> ODPOVĚĎ: Zařazení do výkonnostní třídy – zde si dejte pozor na to, že sólo i duo-trio baton i pom mají třídu A i B, takže doporučujeme držet se třídy.

Dobrý den, měla bych dotaz k již proběhlým kvalifikacím. Chtěla bych se zeptat na srážky, které byly soutěžícím uděleny za odhalená břicha. Jak je možné že někde se tyto srážky udělovaly a někde ne ? A hlavně od kdy toto pravidlo existuje a tedy platÍ? Doufám, že berete na vědomí, že všechny kluby mají kostýmy jíž dávno ušité a všichni vycházíme z předchozích zkušenosti, kdy odhalené břicho nikomu nevadilo a nikdy za něj srážka nebyla. Nevím jestli tento dotaz už někde byl, takže je vyřešen, ale chci předejít tomu, aby se někde srážky za toto udělovaly a někde ne, je to nefér jak vůči dětem, tak vůči trenerům, kdy někteří vedoucí šíjí kostýmy svým svěřencům sami a opravdu nepotřebují trávit další čas tím, že budou na holá místa došívat tělovku. Pokud se jedná o čistě estetický záměr, kdy je tedy potřeba zvážit to, zda dotyčný má postavu na to, aby odhalené břicho ukazoval, myslím , že by bylo namístě toto ,,nové pravidlo” objasnit a seznámit s ním všechny včas a dostatečně předem, aby měl každý možnost zvážit své rozhodnutí. Děkuji Vám předem za odpověď.
->
ODPOVĚĎ

SÓLO z A skupiny, STARTUJE jako A
Zajímalo by mě
proč musí děvčata které startují za skupinu A Baton startovat i sólo A Baton???? Já vždycky myslela že do A se musí člověk probojovat, né, že tam skočí jen proto, že už je mu 12 a daný tým jede jen skupinu A. Není to moc velký skok z kadetky B na Juniorku A, myslím tím hlavně sólo baton. V podstatě slabší holčička se nesrovná s holkami co už i několik let jsou mistři světa a tím pádem je nucena to ukončit, protože i z finančního hlediska jsou to vyhozené peníze, což mě dost mrzí.
->
ODPOVĚĎ

PŘESTUP z B do A
-> ODPOVĚĎ

DÉLKA HŮLKY NA FLAG
…ráda bych se zeptala, v pravidlech je napsáno, že flag (hůlka o min. délce 70 cm) + látka na jednom nebo na dvou koncích, tak když je látka o min. rozměru 40 cm x 50 cm, na obou koncích, tak hůlka má být také min. 70 cm nebo je to jinak? 
->
ODPOVĚĎ

JAKÁ BUDOU COVID OPATŘENÍ V KOLECH MČR
-> Odpověď:
Soutěže se budou konat v době mimořádných opatření, ta jsou pro celou republiku stejná, aktuálně platící pro tento víkend jsou:
1) děti od 12 let se prokáží potvrzením o antigenním testu ne starším než 3 dny nebo PCR testem ne starším jak 7 dní nebo potvrzením o prodělané nemoci ne starším než 180 dní
2) dospělí se prokáží certifikátem nebo průkazem o provedeném očkování starším jak 14 dní po druhé dávce vakcíny nebo potvrzením o testech nebo prodělané nemoci dle bodu 1)
3) osoby, které nesplňují povinnost dle bodu 1) a 2) podstoupí před vstupem do vnitřních prostor u pořadatelů rychlý antigenní test a budou zapsáni na seznam provedených testů
4) děti od 6 let do 15 let ve vnitřních prostorách mají nasazenou chirurgickou roušku, děti nad 15 let a dospělí respirátor, po celou dobu přítomnosti
5) soutěžící mohou startovat bez roušky, po produkci si ji nasadí
Mimořádná opatření sledujeme a před jednotlivými koly budeme průběžně informovat.

45 názorů na “Dotazy”

 1. Media team

  Odpověď „Kája“
  Podnět je poustoupen k projednání v orgánech federace, výsledek bude zařazen na summit 25.11.2023

 2. Dobrý den, mám návrh na změnu v mazoretkovém cupu. Myslím že by byl dobrý nápad tam dát ty lepší z kategorie B a ty horší z kategorie A, myslím že by aspoň B mělo šanci si ještě zasoutěžit i zároveň ty horší ze skupiny A

 3. Jednodenní školení lze zorganizovat i na jiném místě než je např. Olomouc, nabídněte prostor a zaměření, pak se zařídí potřebné

 4. dobrý den je možnost udělat jednodenní školení i někde na Vysočina popřípadě Brno děkuji moc

 5. Media team

  Odpověď „Věra“ 10.09.
  Fotografie včetně videí z předešlých let byly provozovatelem bez udání důvodu smazány, přišli jsme o ucelené soubory dokumentující jednotlivé akce.
  Pořizování fotografií je zmíněno v Soutěžním řádu a ústředních propozicích.
  Na „památeční fotografie“ byl na MS po celu dobu na ploše k dispozici akreditovaný fotograf, pořizoval jak momentky, tak fota ve foto koutku. V místních propozicích je uveden na fotografa kontakt.

 6. Media team

  Odpověď „Martinková“ 26.08.
  WCH (mistrovství) a WMC (pohárová soutěž), rozlišení je na diplomech, medailích, startovné je rozdílné, což je uvedeno i v soutěžním řádu. Dosud byly obě soutěže organizovány na jednom místě na přání vedoucích týmů, v budoucnu tomu může být jinak.

 7. dobrý den budou nějaké fotky z MS ,nebo už i z toho sešlo a co si nenafotíme sami to nemáme?! Co soutěž to čím dál tím méně fotek,kdysi měl člověk aspoň pěknou fotku na památku 😔.

 8. Martinková

  Dobrý den zajímalo by mě,proč na WMC mají jiné medaile než na WCH,ikdyž mají stejné podmínky (např.startovné).Děkuji za odpověď.

 9. Dobrý den,mám dotaz ohledně letošního ročníku MS Ostrava,které začíná 23.8.2023. Vstupné je uvedeno 250 kč. Tato cena je uvedena za jeden soutěžní den nebo za všechny dny? Nějak jsem to nemohla najít.Děkuji

 10. Katarzyna G.

  Dobry den, rozdelite na WCH kategorii Flag senior solo na mladsi a starsi tak jak je to u nas v Polsku? Bude nekdo kontrolovat na WCH dodrzovani pravidel jako je vyska podpatku, velikost a pruhlednost flagu, velikost-hmotnost-material mace? Dziękuję

 11. Dobrý den,
  Zajímalo by mě kolik bude vstupné na WCH.Děkuji za odpověď.

 12. Radmila Jeřábková

  Dobrý den, kdo se může přihlásit na WMC do disciplíny sólo ACROBATIC BATON?

  ČFMS: Jelikož se jedná o novou disciplínu, která je z tohoto důvodu zařazena do CUP může se přihlásit kdokoliv do naplnění kapacity. 🙂

 13. Dobrý den, kdy zveřejníte postupy z ME a totalové výsledky? Děkuji.

  ČFMS:
  Postupy z ME budou uděleny, zveřejněny by měly být do konce týdne.
  Z technických důvodů bohužel nebylo možné z ECH/EC totálové výsledky zpracovat. Problém se snažíme intenzivně řešit, aby bylo možné po WCH opět zveřejnit.

 14. Dobrý den, z Novigradu nebudou uděleny žádné postupy?
  ČFMS: Postupy z ME budou uděleny, zveřejněny by měly být do konce týdne.

 15. Dobrý den,
  neuvažujete o zařazení disciplíny clasik pompon?
  Děkuji
  ČFMS: O zařazení disciplíny Klasik pom se v současné době neuvažuje. Vzhledem k tomu, že i disciplína Klasik baton je velmi málo naplněná, nepředpokládáme vetší zájem ani u Klasik pom.

 16. Dobrý den, prosím, kdy zveřejníte podrobné/total hodnocení z Mistrovství Evropy a Evropského poháru? Děkuji za informaci.

  ČFMS
  Z technických důvodů bohužel nebylo možné z ECH/EC totálové výsledky zpracovat. Problém se snažíme intenzivně řešit, aby bylo možné po WCH opět zveřejnit.

 17. Dobrý den, proč jsou muži zařazeni v solo formacích se ženami? Nebylo by i pro ně lepší se porovnávat muž proti muži, než s děvčaty? Děkuji.

  Odpověď ČFMS:
  Bohužel v současné době není počet mužů/chlapců dostatečný pro otevření samostatné kategorie. Pokud by v budoucnu bylo alespoň 5 přihlášených, je možné zvážit zavedení samostatné kategorie.

 18. Prosím, je možné někde sehnat reklamní / dárkové předměty s logem ČFMS? Děkuji

 19. Odpověď pro Media team ČFMS z 18.6.

  Podle zveřejněných startovních listin z 13.6. se jedná o tuty formace:

  ECH 22.6.
  č. 22 – bez MČR
  č. 38 – bez kvalifikace
  č. 45 – bez kvalifikace
  č. 48 – bez kvalifikace

  ECH 23.6.
  č. 2 – bez MČR
  č. 34 – bez kvalifikace
  č. 39 – bez kvalifikace
  č. 41 – bez kvalifikace
  č. 43 – bez MČR

  EC 23.6.
  č. 2 – MČR
  č. 28 – MČR
  č. 49 – MČR
  č. 50 – MČR
  č. 56 – MČR
  č. 57 – MČR

  Odpověď ČFMS:
  V loňské soutěžní sezóně byly postupy na ECH (EC) převáděny v Qscore automaticky na základě umístění na finále MČR. Bohužel tento model se neosvědčil, jelikož týmy nenahlásily včas (či vůbec), že se ME nezúčastní a situace byla až do startu nepřehledná, pro organizátory náročná a za strany postupujících kritizována, že časová dispozice mezi ukončenými finálovými koly a přípravou výjezdu do zahraničí minimální.

  Z výše uvedeného důvodu byl v letošní soutěžní sezóně zvolen dřívější model, kdy se vedoucí přihlašují na ECH samostatně a s dostatečnou časovou dispozicí, kdy už od podání přihlášky do MČR do třídy A vědí, že kdo postoupí do finále může na ME, když se formace do finále nedostane, může startovat na EC. V ojedinělých případech došlo k situaci, že se na ECH přihlásily i starty, které jsou v rozporu se soutěžním řádem. Jedná se o starty uvedené níže.

  Po skončení MČR byla možnost získání dodatečného postupu ze třídy B nebo si mohly polepšit formace, které se do finále A nedostaly, a to účasti na soutěži Memoriál JN. Některé týmy tuto možnost využily a pokud taková formace nebyla v programu EC, mohla se přihlásit na ME.

  Nicméně přihlášení se pouze na Memoriál nenahrazuje MČR. Soutěžní formace, které se nepřihlásily na MČR, ale pouze na Memoriál, nemohou tedy získat postup na ME!

  Správný postup při posuzování by měl být, že neoprávněné starty budou diskvalifikovány. S ohledem na to, že jste již na cestě do Novigradu, se výjimečně tento postup nezvolil. Na základě dohody rady rozhodčích bude však udělena těmto startujícím formacím srážka 1 bod za hrubé porušení pravidel.

  Jedná se o tyto starty:
  ECH 22.6.
  č. 38 – bez kvalifikace – start pouze na Memoriálu (bez kvalifikace, finále)
  č. 45 – bez kvalifikace -start pouze na Memoriálu (bez kvalifikace, finále)
  č. 48 – bez kvalifikace – start pouze na Memoriálu (bez kvalifikace, finále)

  ECH 23.6.
  č. 34 – bez kvalifikace – start pouze na Memoriálu (bez kvalifikace, finále) – možnost převést na EC
  č. 39 – bez kvalifikace – kvalifikace Blatná, ale bez postupu na finále, bez Memoriálu

  Bodovou srážku uděluje do systému hodnocení hlavní rozhodčí.

  Na ME a EC byly uděleny postupy i z MJN, jak bylo dopředu avizováno.
  Pro případné upřesnění konkrétních dotazů použijte email.

 20. Media team ČFMS

  Odpověď pro Alena 16.6., Michaela 12.6., Věrka 11.6.:
  Děkujeme za podnět, citaci v pravidlech obuv-holeň upřesníme, citace je připravena
  Máte vy, pisatelky, nějaký konkrétní návrh znění? Sdělte do 30.06.2023
  V průběhu soutěží MČR od první kvalifikace až po finále nebyl podán žádný protest proti obuvi
  Nebyl vznešen žádný dotaz k upřesnění typu obuvi na žádném z brífinků, přesto, že jsou účastníci vybízeni, ani nebyl doručen žádný dotaz či podnět prostřednictvím newsletteru, který rovněž k dotazům vybízí
  Aby nedocházelo ke spekulacím, uveďte všechny formace, které máte na mysli, že byly poškozeny srážkou za obuv, kdy a kde, odpovíme
  K tématu obuvi se ještě vrátíme prostřednictvím Newsletteru a na summitu
  Na dotazy pisatelek odpovídáme, přesto, že jsou anonymní a v Dotazovně je následující text:
  Dotazovna je určená všem zájemcům o mažoretkový sport. Dotazy a následující odpovědi na ně by měly sloužit jako informace pro všechny uživatele či návštěvníky stránek, nikoliv jako náhrada sociální sítě. Pokud budou dotazy anonymní, budou správcem webu odstraněny.

 21. Media team ČFMS

  Odpověď pro Petra 17.6., Zdeňka L., 15.6., Marie 15.6., Petra 13.6.:
  Uveďte konkrétně formace, o které se jedná.
  Také se podívejte se na udělené „zelené karty“, jejich výčet byl zveřejněn v Newsletteru, zda formace, kterou máte na mysli, tuto kartu neobdržela

 22. Media team ČFMS

  Odpověď Verča 17.6., ubytování v Ostravě:
  Nabídka ubytování bude zveřejněna obvyklým způsobem na webových stránkách v kalendáři se zálohovou platbou

 23. Dobrý den, bude možné zajistit přes ČFMS ubytování v Chorvatsku? Děkuji

 24. Dobrý den, bude možné zajistit přes ČFMS ubytování v Ostravě? Děkuji

 25. No asi se k neoprávněným startům na ME a EC nikdo vyjadřovat nebude.

 26. Dobrý den, reaguji na vaši odpověď na můj dotaz z 11.6. ohledně obuvi. V pravidlech je jasně napsáno, že u seniorek je nutná OBUV zakrývající kotník a část lýtka. Tak mi vysvětlete, jak je možné, že soutěžící, která má pod/nadkolenky a kotníkovou obuv toto pravidlo splňuje? to přece není celistvá obuv. Je to prostě samostatná bota s ponožkou. V případě s pod/nadkolenkou je noha v kotníku mnohem ohebnější, než v kozačce. Buď prosím upravte pravidla, nebo začněte penalizovat. Pokud jde jen o to, aby bylo zakryté lýtko a je jedno čím, tak přece i obyčejnou tělovou silonkou je zakryté, stejně jako břicho zakryté tělovou látkou. Pokud tedy je možné mít pouze kotníkovou obuv, tedy střevíc s pod/nadkolenkou, uveďte to jasně do pravidel, případně přesně specifikujte, jak je to myšleno.

 27. Zdeňka L.

  Přesně tak, naše děvčata prošla kvalifikací, přes semifinále, bohužel na finále se nedostala a musejí startovat na EC, ale ten kdo nebyl ani na kvalifikaci startuje na ME, to je vůči nim dost demotivující a mimo fair play.

 28. Ano, také by nás zajímalo jak je to možné, že bez kvalifikace mohou jít formace rovnou na ME.

 29. Dobrý den. Prosím o odpověď, zda někdo kontroloval startovní listiny na ME a EC. Podle Vámi zveřejněných pravidel jsou špatně. Na startovních listinách ME jsou starty, které nebyly ani na kvalifikačních kolech. Na startovní listině EC jsou starty, které patří na ME – formace se zúčastnily finálových kol MČR. Prosím tedy o provedení kontroly startů, aby bylo vše jak má být podle pravidel postupů na ME a EC. Děkuji

 30. Taktéž nás zaráží že některým týmům procházi návleky a jiným ne. A pro nás celá letošní sezoná byla sklamáním čekali jsme větší profesionalitu.

 31. také by mě zajímala odpověď na dotaz od p.Aleny z 11.6. a myslím si že nejsem jediná, visí to ve vzduchu už dlouho a jsem ráda že se na to konečně někdo zeptal. Pravidla by měla platit pro všechny stejná,je rozdíl mít volný kotník a lépe propínat špičku než mít nohy v kozačkách které tak ohebné nejsou.

 32. Dobrý den, mohla bych se zeptat, jaký je rozdíl v tom, když si závodnice obuje kotníkové boty a tím, když je doplní pod/nadkolenkou či návlekem? vždyť je oboje úplně stejné a s kozačkou s vysokou holení, co je podle pravidel nutná, se to nedá absolutně srovnat. Tak mi, prosím, vysvětlete, proč se to týmu Mona Náchod,apod. toleruje a nemají za to bodové srážky, ale ostatním se body strhávají?? Pokud je tedy povolená kotníková obuv s návlekem nebo ponožkou, uveďte to do pravidel a většině ostatních týmů se uleví, že nemusí tancovat ve vysoké kozačce. Nebo je to zakázáno a konečně se za to budou strhávat body všem bez rozdílu? Děkuji za odpověď, Alena

  Odpověď ČFMS:
  Citace pravidel:
  „Obuv musí mít věková kategorie seniorek s vysokou holení – penalizace 0,3 bodu od technického rozhodčího. Vysokou holení se rozumí obuv pokrývající kotník i lýtko přibližně do výšky poloviny lýtkového svalu či více. Výška vysoké holeně je minimálně 15 cm nad úroveň podrážky.“
  V pravidlech není uvedeno, zda se musí jednat o celistvou kozačku, či kotníkovou botu s návlekem. Dříve byla hojně užívána i varianta natahovacích kozaček bez šněrování s elastickou horní částí. Proto není striktně specifikováno, jak konkrétně má obuv vypadat. Vysoká holeň definuje mažoretkový sport jako takový a je jedním z jejích atributů a charakteristických symbolů, zároveň působí esteticky. Žádný z týmů, pokud měl kotníkové boty s návlekem, technickou srážku nedostal. Pokud v kategorii senior nebyla holeň zakrytá alespoň do minimální výše, byla technická srážka udělena. Každý tým a trenér má možnost volby, jakou formu zakrytí zvolí.
  Technické srážky byly udělovány dle zveřejněných a dostupných pravidel.

 33. přidávám se k dotazu ze dne 22.5.2023 od Evy také by mě to zajímalo hlavně v duu senior dvě baton a to k týmu který se umístil na druhém a třetím místě,myslela jsem že když už jde o MČR tak by se tak velké chyby neměly odměňovat prvními příčkami, bohužel když pokazím tak což se občas stane tak nemůžou mít medaili,jak si to pak mají brát děvčata co zajedou bez tak viditelných chyb, začíná to trošku zavánět kde se vytrácí fair-play, nedivím se že spousta seniorek to zabalí a končí děkuji za odpověď

  Odpověď ČFMS:
  Pokud se tým opakovaně umisťuje na předních příčkách, je to dáno většinou velmi kvalitní pohybovou průpravou, a tím pádem pohybovou vyspělostí soutěžících, která i při chybování je patrná. Zároveň je zde většinou i choreograf, který umí vytvořit sestavy, které jsou zajímavé a originální. Momentální výkon je v hodnocení samozřejmě zhodnocen. Na MČR hodnotilo 5 bodových rozhodčích, tedy bylo odevzdáno 15 známek, v každé kategorii se pak škrtá nejvyšší a nejnižší známka, tj. celkem šest, ovlivnění výsledku jedním nebo dvěma rozhodčími je tedy téměř nemožné.
  Pokud s výsledky nesouhlasíte, zkuste se v porovnávání výkonů zaměřit nejen na čistotu provedení, ale i na obtížnost jednotlivých sestav.

 34. zajímalo by mne, jak je možné, že se na vrcholových stupních umísťují děvčata ze stále stejných klubů i když výsledky tomu neodpovídají. Opět v Karviné jasně viditelné. Porota je přece nestranná, jak to vysvětlit těm, kteří trénují maximum a na přední pozice se nikdy nedostanou, i když soutěží bez chyb. Děkuji za odpověď.

  Odpověď ČFMS:
  Pokud se tým opakovaně umisťuje na předních příčkách, je to dáno většinou velmi kvalitní pohybovou průpravou, a tím pádem pohybovou vyspělostí soutěžících, která i při chybování je patrná. Zároveň je zde většinou i choreograf, který umí vytvořit sestavy, které jsou zajímavé a originální. Momentální výkon je v hodnocení samozřejmě zhodnocen. Na MČR hodnotilo 5 bodových rozhodčích, tedy bylo odevzdáno 15 známek, v každé kategorii se pak škrtá nejvyšší a nejnižší známka, tj. celkem šest, ovlivnění výsledku jedním nebo dvěma rozhodčími je tedy téměř nemožné.
  Pokud s výsledky nesouhlasíte, zkuste se v porovnávání výkonů zaměřit nejen na čistotu provedení, ale i na obtížnost jednotlivých sestav.

 35. Zdravím budou se udělovat postupy s MJN na Evropu?
  Díky

  ODPOVĚĎ ČFMS:
  Doporučejeme přečíst 30. Newsletter

 36. Kateřina Večeřa

  Kvalifikační kolo Bělotín – plocha 10×10 !
  Jak bude hodnoceno v případě přešlapu? Standartně se počítá s plochou 12×12 a tím pádem se i staví choreo. Děkuji

 37. Mažoretky Písek JANDOVÁ

  Dobrý den
  25.3. jedeme na kvalifikaci do Blatné. Onemocnělo nám jedno dítě z mini formace. Kde najdu formulář k omluvě, který se údajně má vyplnit v případě chybějící soutěžící. Nebo stačí nahlásit na registraci??? Děkuji za odpověď

 38. Dobrý den,
  na Summitu bylo avizováno, že po každé kvalifikaci budou vyvěšeny rozepsané výsledky (choreografie, technika pohybu, práce s náčiním) na webu. Budou rozepsané výsledky přidány v průběhu tohoto týdne?
  Děkuji za odpověď

 39. Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, proč jsou smazány veškerá videa ze soutěží od roku 2019 a dřív na vysilameživě ? Chtěla jsem si zavzpomínat a podívat se a nemám vůbec šanci a dost mě to mrzí.
  Předem děkuji za odpověď.

  ODPOVĚĎ ČFMS:
  K záznamům, dle sdělení Beauty Sport cz: „Záznamy nelze zachovávat na serveru do nekonečna, na to není na serveru místo. Standardně se postupuje tak, že zůstávají zveřejněny záznamy do stáří dvou let od odvysílání, ty záznamy tam máte. Někteří zákazníci si platí za uložení po delší dobu. I u Vás jsem k mazání přistoupil už před dvěma lety, ale tenkrát šlo o kvalifikace, větší soutěže jsem na serveru nechával. Bohužel místa na serveru již nebylo na zbyt, proto jsem musel přistoupit k promazání i dalších záznamů tak, jako jsem to udělal i u jiných sportů a asociací, se kterými již nespolupracujeme.“
  Média team

 40. 4.2 MALÉ FORMACE (SÓLO, DUO-TRIO, MINI) BAT, MACE, FLAG, POM, MIX
  • Pouze pódiová sestava
  • Plocha 12 x 12 m.
  • Ochranné pásmo 2 m podél všech stran plochy.
  • Čas: minimum 1´ 15” a maximum 1´ 30” (bez času na nástup a odchod)
  • MIX – pouze duo-trio, mini

 41. Dobrý den,

  jak je to s hudbou u little cadet solo je kratší?

  díky

 42. dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat z jakého důvodu je délka náčiní Mace omezena? a je velký prohřešek nedodržení velikosti. máme Mace větší než vaše pravidla a rádi bychom se v příští sezoně účastníků vašich soutěži. původně jsme startovali v jiné asociací kde byl pouze dolní limit. děkuji

  ODPOVĚĎ ČFMS:
  Odpověď na dotaz o délce MACE v jeho horní hranici
  V pravidlech je doposud horní hranice stanovena na 110 cm, návrh na změnu délky horní hranice bez omezení je již zaregistrovaný, a pro soutěžní sezónu je v tzv. chráněném období (byl podán po valné hromadě IFMS).
  V praxi to znamená, že pokud by nastal případ, že horní hranice bude stanovenou délku přesahovat, penalizace se neuděluje a případný protest proti nesprávné délce náčiní by nebyl přijat.
  Chráněné období má svůj důležitý význam; uvažovaná změna se tak prakticky ověřuje před novou definicí v pravidlech.

 43. Hollerová

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné na summitu zmínit málo naplněné disciplíny z minulých let a zjistit, jaký je o ně zájem do další sezóny?
  V roce 2022 se to týkalo např. kategorie 2bat kadetky solo – 5 závodnic po kvalifikacích.
  V roce 2021 neotevřena (sloučena s jun), 2020 9 závodnic. 2019 13 závodnic.
  To stejné platí o kategorii duo/trio 2baton kadetky a juniorky, zde byl zájem v posledních letech opravdu minimální.
  Pravděpodobně bychom se v této kategorii účastnily, ale potřebujeme vědět, zda to má smysl.
  Tak jestli by bylo možné udělat dotazník nebo zmínit tuto záležitost na summitu.
  Jistě se to bude týkat i jiných než jen dvouhůlkových kategorií.
  Hezký den

  ODPOVĚĎ ČFMS:
  Anketa byla zveřejněna od května do konce října 2022, vyhodnocení předneseno na summitu 27.11.2022 a zpráva zveřejněna v 25. čísle Newsletteru

Diskuse uzavřena.

Přejít nahoru