Druhá kvalifikace v Hořicích

Sportovní hala v Šalounově ulici již po 19. patřila mažoretkám. Zatímco ještě před pár lety závisela disciplína pochodu na počasí, dnes už tomu tak není a je to dobře, protože jinak by se soutěže jen stěží mohly posunout do březnových termínů. Stejně jako v 1. kvalifikaci byly změny ve startovních listinách zapříčiněné převážně zdravotními indispozicemi, byl zapsán téměř stejný počet formací 145, startovalo se také ve dvou výkonnostních třídách a pěti věkových kategoriích a přijely mažoretky také z 11 klubů: Angeles Dance Group Dvůr Králové nad Labem – Tatiana Karbanová, CHEEKY CHEERKY Hradec Králové – Aneta Brindová, MONA Náchod – Monika Bergerová, Dům dětí a mládeže Stonožka Nová Paka – Kateřina Novotná, Tarabičky Nové Strašecí – Iva Tarabíková, Daisy Ostrava – Denisa Gelnarová, LV2 Sokol Písek – Lenka Vavříková, Dům dětí a mládeže TREND Roudnice – Koloseum – Alena Zezulová, Dance Team Štěnovice – Kamila Pečenková, Mažoretky Klapeto Vimperk – Alžběta Rückerová, a domácí Dům dětí a mládeže Hořice – Jaroslava Toušová, která byla i ve funkci ředitelky soutěže, jako ostatně již předešlých 18 let. Za dlouholetou činnost a u příležitosti jejího životního jubilea bylo paní Toušové uděleno ocenění za přínos mažoretkovému sportu a předáno v úvodním ceremoniálu na domácí půdě. Soutěž oficiálně otevřela paní Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj. Paní ministryně poděkovala starostlivým prarodičům, rodičům a všem za podporu, kterou vyjádřili i svou přítomností na soutěži a popřála všem úspěšný den.
V Hořicích byla tradičně sestavena porota VIP, ve které usedl pan Aleš Svoboda, starosta města, starosta také zahájil odpolední program, Josef Kaválek, AG FOODS, Žaneta Wiesnerová, vizážistka, MUDr. Marcela Macáková, cvičitelka zdravotního cvičení, Veronika Matušková, vedoucí tanečních kroužků a cvičení pro ženy. Porota VIP udělila čtyřem formacím v dopoledním programu a čtyřem formacím v odpoledním programu sladké odměny – dorty, a to k velké radosti obdarovaných.
Celá soutěž byla vysílána živě, celý záznam je zveřejněn na www.majoretsort.cz, stačí v kalendáři umístěném na titulní straně webových stránek kliknout na Hořice a vše je jako na dlani i s atmosférou v hale. Pozitivní náladu podpořila i centrální dekorace v duchu jara. Na stejném místě je umístěna i fotodokumentace.
Mezi rozhodčími v zácviku zasedal po dlouhé době muž, Daniel Netušil. Pokud se mažoretkový sport stane jeho srdeční záležitosti, bude do sboru rozhodčích jmenován,. Svého eléva měl i komentátorský štáb, poprvé byla nasazena Lenka Pavlíčková a pokud komentování nevzdá, usedne vedle Richarda na střídačku s Aničkou Bergerovou, Veronikou Pecoldovou, Evou Steppanovou…
Výsledky byly zpracovány kompletně v nové aplikaci, rozjíždí se postupně, co všechno bude umět a jak pomůže mažoretkovému sportu, to se postupně dozví nejen soutěžící, vedoucí, rozhodčí, ale i zahraniční partneři a ostatní veřejnost.
I ve 2. kvalifikačním kole se ještě měnila zařazení do výkonnostních tříd, je nutné si uvědomit, že je nutné se dívat KDO je do formace zařazen a jakou má soutěžní minulost, než podlehnout tomu, že formace je nově zařazená. V příští sezóně bude pro kontrolu správného zařazení do tříd dokončen a zaveden modul v nové aplikaci.
Změny, které hlásíte na meilové adresy nebo přímo u správce pana Davida Serafina, se do startovních listin zanáší, ovšem startovní listiny se po každé změně na webu nemění, vyčkejte. Neposílejte stejné změny opakovaně. Nahlášenou změnu si zkontrolujete po zveřejnění opravených startovních listin, platí to pro 4.- 8. kvalifikační kolo a samozřejmě i pro kola finálová. Na zveřejnění jste vždy upozornění. Z kvalifikací do finále se sestavují startovní listiny dle postupů, pokud někdo postup nevyužije a v soutěži pokračovat nebude, sdělte tuto skutečnost na e-mail: info@majoretsport.cz
Naopak, do soutěží jako je Memoriál JN, Silesia GP i do soutěží mezinárodních, podáváte nové přihlášky.
Samotná soutěž v Hořicích měla svižný průběh, počtem formací „pohodová“. Nápor ve městech na Moravě nás teprve čeká a bude to náročné. Nové kostýmy, nové choreografie, vylepšené výkony, to bylo parádou 2. kvalifikačního kola. Pokud tomu tak bude i v jiných kolech, můžeme se těšit na hezkou podívanou nejen ve finále.
Soutěž oficiálně ukončila ředitelka soutěže, paní Jaroslava Toušová, která má za to, že se soutěž konala v Hořicích možná naposledy. Dům dětí a mládeže, který byl místním pořadatelem všech devatenácti soutěži se připravuje na personální změny; paní ředitelka odchází do důchodu. Děkujeme všem, kteří se o konání nejen této soutěže, ale i těch předešlých zasloužili a významně tak přispěli k rozvoji mažoretkového sportu. Poděkování za organizaci soutěže přednesla Markéta Šotková, věří snad někdo, že v Hořicích naposledy?

Stránka soutěžeOfficial article

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru