… druhý den ECH (13.06.2019)

Druhý soutěžní den odstartoval věkovou kategorii kadetky s batonem , po vyhlášení výsledků pak pokračovaly seniorky s poms.
Na startovní listině byly sloučeny disciplíny pochod kadetky + pódio baton kadetky stage. Pokud není naplněn minimální počet pěti formací, může se od startů v nenaplněné disciplíně upustit nebo je sloučit a tím starty umožnit. Vedoucí sloučených týmů se domáhaly změnit startovní listinu ve prospěch nenaplněné disciplíny a dehonestovat mažoretkový sport i návrhem na odkoupení medailí pro sloučené formace. Startovní listina změněna nebyla a nebyly ani poskytnuty medaile.
Mistrovství Evropy se koná v letovisku Crikvenice po čtvrté. Destinace byla zvolena na přání vedoucích, moře s plážemi láká k rekreaci, výpravy si ji zařazují do svého programu. Cestování, vykolejení z běžného stravovacího režimu, pobyt na slunci u moře, nervozita před startem, výkon při předvedení soutěžní sestavy, to jsou příčiny, které organismus v teplém počasí rychleji vyčerpají, zvláště pak, pokud se podcení pitný režim. Na konci soutěžního dne, kdy zbývaly jen dvě formace na startovní listině, byly ohlášeny první kolapsy od stejné výpravy. Přivolaná zdravotní služba diagnostikovala ve všech případech dehydrataci organismu.
Zatímco první den se při vyhlašování hrála jen česká hymna, druhý den už byla vystřídána hymnou bulharskou a polskou. Byla také udělena zvláštní cena IFMS nejmladším účastnicím a to skupině baton cadet Černý lotus – Bělorusko za jejich zasloužený výkon a jako motivaci do budoucna.

Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru