ECH v Crikvenici již potřetí

Stejně jako v předchozích letech se konalo XIII. European Championship Majorettes sport (ECH) na pobřeží Jadranu, v letovisku Crikvenice, v městské sportovní hale. Místním pořadatelem bylo Hrvatsko Udruženje Mažoret Timova (HUMT), Ičići, vyhlašovatelem soutěže International Federation Majorettes Sport (IFMS), Praha, CZ
Letošní ročník zaznamenal nárust o 60 formací proti minulému roku a dosáhl na číslo 440. Na startovní listiny byli zapsáni soutěžící z Bulharska, Česka, Polska, Ruska, Slovenska a domácí z Chorvatska. V zahajovacím ceremoniálu byly neseny vlajky přítomných států, vlajka EU a také vlajky ECH, HUMT a IFMS. Soutěž oficiálně zahájil pan Vlado Palac, ředitel soutěže.
Program byl sestaven tak, aby se po každé disciplíně mohlo konat vyhlašování výsledků. To s nadšením soutěžící uvítali, protože si moli o to více užívat pobyt u Jaderského moře.
Po celé čtyři soutěžní dny byla v hale velice přátelská soutěžní atmosféra, diváci potleskem odměňovali dobré výkony. Celá soutěž probíhala podle časového harmonogramu, bez jakýchkoliv problémů a nesetkala se se žádným aspektem, který by soutěž mohl negativně ovlivnit.
Soutěžící hodnotila porota sestavena z rozhodčích z Chorvatska, Česka a Ruska, hlavní rozhodčí byla paní Monika Bergerová, CZ. Početně neměl nikdo z nasazených rozhodčích převahu.
Největší zastoupení v počtu formací měl tým AMA Opava a odnesl si tak zaslouženě pohár IFMS, za podporu rozvoje mažoretkového sportu.
Program XIII. ročníku byl obohacen o společné fotografování s nápisem IFMS, termín focení vyšel na druhý soutěžní den ráno, před startem kadetek. Kadetky jsou vzhledem ke svému věku v soutěži vždy méně zastoupené, ale s podporou mažoretek soutěžících v jiných dnech se fotografie stala jedinečnou a zajímavou.
Závěrečného ceremoniálu se stejně jako oficiálního zahájení zúčastnili V.I.P. hosté, soutěž prohlásil za ukončenou pan Damir Rukavina, starosta města

Official stránka soutěžeOfficial stránka soutěže

Originální článek, stránky IFMSOriginální článek, stránky IFMS

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru