Finále B ve dnech 27. až 28.04.2019 se blíží

Mažoretkový sport, který dlouho balancoval mezi kulturou a sportem, slaví v letošním roce 25 let od založení. I když se sousloví mažoretkový sport používá od roku 2001, předcházelo mu několik let vývoje. První ročník, ve kterém se začala psát společná pravidla, se konal v roce 1994. V posledních letech se rozvijí dynamičtěji a ve svém vývoji se posunul o další kus cesty. Jednou vývojovou etapou bylo zavedení výkonnostní třídy B v roce 2014. V letošním roce má tato třída své finále v Hranicích (finále třídy A nelze do Hranic z kapacitních důvodů zařadit), ve sportovní hale naparia. Město Hranice bylo pro mažoretky hostitelským městem v nepřetržité řadě prvních šesti ročníků (1994-99) a konalo se tehdy vždy finálové kolo. Do Hranic se vrátil mažoretkový sport až postupovou soutěží Memoriál Jiřího Necida v letech 2015 a 2016.


Je symbolické, že právě Hranice mohou znovu hostit mažoretky ve finálovém kole, do kterého se sjedou závodnice téměř z celé republiky. V
kvalifikačních kolech bylo ohodnoceno 356 formací a ty nejlepší z nich uvidíme právě v Hranicích. Bude se soutěžit s náčiním hůlka, a to jak v malých formacích, tak ve skupinách, s třásněmi pak sólo formace. Uvidíme vystoupení i těch nejmenších, do 7 let, které se se soutěžním prostředím teprve seznamují až po věkovou kategorii seniorky (15-26 let). Pro finalistky jsou připraveny poprvé ražené medaile, na kterých si dal grafik záležet, 25 let vyjádřil jako 1/4 ze století.

Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru