Finále výkonnostní třídy B může slavit, bylo po páté

„Nejdříve mi prosím dovolte, jménem týmu Crazy mažoretky DDM Trend Roudnice nad Labem, poděkovat za úžasně dokonalý průběh soutěže v Kladně. Opravdu klobouk dolů před Vámi všemi, co se na chodu soutěží podílíte. Vždy se k Vám moc těšíme a to nejen z důvodu organizačních. Pohodová atmosféra a zázemí jak pro soutěžící, tak rodiče a fandy je vždy samozřejmostí. Můžete na sebe být právem pyšní, jak vše zvládáte. Ještě jednou moc děkujeme, že u toho můžeme být s Vámi“, napsala Eva Husáková z týmu Crazy. Mažoretkám Crazy a Evě Husákové děkujeme za kompliment. Příprava soutěží je pro nás stále náročnější a záležitosti celoroční. Samotná realizace je práce širokého počtu zainteresovaných osob. Když vše klapne, je to radost, když ne, je to starost…
Už po páté měla výkonnostní třída B své finále. Rozdělení soutěžících do dvou výkonnostních tříd nebylo náhodné. Předcházela tomu sice bohatá diskuze, ale jen málo praktických zkušeností. Pro rozvoj mažoretkového sportu byl tento krok nezbytný, protože bylo nutností dát možnost nově vznikajícím klubům nebo těm, kteří v MČR ještě nesoutěžili, zařadit se do mažoretkového sportu, soutěž si oťukat, rozhlédnout se, rozvíjet své pohybové dovednosti s postupným zvyšováním náročnosti a ve finále si pak poměřit předvedené výkony v celorepublikovém srovnání. Důležitým aspektem je udržet motivaci soutěžících, což lze jen maximální čistotou zařazování do této výkonnostní třídy, jinak se ztrácí její význam. Spolu s výkonnostní třídou B byl zaveden i projekt Šance talentům, jako pobídka pro zájemce o tento sport byla zvolena pro vybrané talenty finanční úleva.
Dle slov hlavní rozhodčí byly výkony předvedených formací na dobré úrovni, byla zaznamenána jejich vzrůstající tendence, což napovídá o pozitivním rozvoji mažoretkového sportu v naší republice. Bylo udělováno málo technických srážek ve srovnání s předchozími koly a ročníky, bylo zřetelné, že si vedoucí a trenéři pohlídali tuto oblast a srážky se minimalizovaly. Pozitivně překvapili noví soutěžící, dobře se zařadili do soutěže a získali i postupy. Kontrolovaly se i počty startujících na ploše. Nová aplikace uvádí přímo na startovacích listinách jména členů skupin, což je pohotovější, než tomu bylo dosud. Je nutné upozornit, že start soutěžící, která/ý není na soupisce, nedodržení počtu startujících, překročení povolených limitů, lze považovat za neoprávněný start. Neoprávněný start se postihuje diskvalifikací a anulováním výsledků.
Na každém brífinku jsou vedoucí upozorňováni na kvalitu a grafické zpracování transparentů, kterými se mohou prezentovat svěřenci při nástupech. Je nutné dbát na tuto oblast a nepodceňovat ji, z každé soutěže je živé vysílání a mažoretkový sport je sportem estetickým. Jaké transparenty jsou v hledišti, to je věcí diváků, ale na ploše, pokud budou neestetické transparenty shledány, pořadatelé je nedovolí. Taktéž je nutné respektovat vyhrazené prostory pro soutěžící a pro veřejnost. Pokud je v hale zóna určena pro sponzory a služby, tak se v nich nemohou rozcvičovat soutěžící, manipulací s náčiním, přemety a jinými „nápady“ ohrožují bezpečnost jak svoji, tak přítomné veřejnosti.
Soutěžícím, kterým se podařilo získat dostatečný počet bodů k postupu do výkonnostní třídy A přejeme, aby úspěšně odstartovali. Soutěžícím, kteří ještě přestupovat nebudou přejeme vytrvalost, úspěch se pak dostaví. Pracujte na zdokonalování svých výkonů, nepolevujte. Dveře do vyšších soutěží jsou stále otevřené, a to jak prostřednictvím soutěže Silesia Grand Prix, Memoriál Jiřího Necida, Grand Prix Bulharsko, tak v neposlední řadě úplně nová, společná soutěž, sice v prázdninovém termínu, ale pro další rozvoj důležitá, s názvem Back Together, kterou vyhlašuje Česká federace mažoretkového sportu zastřešená IFMS a Svaz mažoretek a twirlingu zastřešený NBTA.

Stránka soutěžeOfficial article

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru