Prezioso Sokol Blatná, Lassies Brno, Angels Dance Group Dvůr Králové nad Labem, Juventus Karviná, Cheeky Cheerky Hradec Králové, FO Hradec Králové, Sportovní klub Miletín, Mona Náchod, DDM Stonožka Nová Paka, Donna Praha, TOP mažoreky Praha, LV2 Sokol Písek, Fantasy Přerov, Sara Trutnov, Perličky Turnov, Pom Pom Dance DDM Týniště nad Orlicí, Tykadla TJ Sokol Ústí nad Orlicí, PV team Vimperk, Mažoretky Zábřeh a domácí DDM Hořice
Již po 18. hostovalo město Hořice a Dům dětí a mládeže v Hořicích, jako místní pořadatel, mažoretky. Od roku 2003 se zde pravidelně koná některé z kol Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu a nebylo výjimkou, že se v témže roce konaly soutěže dvě; nejen kvalifikace, ale i semifinálová kola.
Dopolední program patřil výkonnostní třídě A. V zahajovacím bloku podotkl pan starosta, Aleš Svoboda, že to bude podle počtu účastnic, které v tu chvíli dekorovaly zahájení, soutěž nejen pěkná, ale také početná. Pan starosta vnímá mažoretkový sport jako sport progresivní. Mažoretky v Hořicích se staly pojmem a soutěže se právem řadí k největším akcím, které se ve městě konají.
Místní mažoretky dobře reprezentují město doma i v mezinárodních soutěžích, v lednu jim byla udělena cena v anketě Sportovec roku. Současně bylo uděleno ocenění za nejlepšího trenéra paní Gabriele Festové.
V zahajovacím programu byla i v Hořicích věnována pozornost kandidátkám do soutěže Golden majorette, jsou představovány podle místa startu. Vlastní soutěž je zařazena opět na Memoriál Jiřího Necida.
Změna soutěžního schématu a zařazení soutěží do brzkých jarních termínů vyřadily část soutěže s pochodovým defilé z ulic a veřejných prostranství a přenesla je do sportovních hal. Pochodové defilé v ulicích mělo své kouzlo, ale jen za příznivého počasí. V opačném případě pochodovat v dešti radost nepřinášelo ani soutěžícím, ani divákům a už vůbec ne pořadatelům. V případě zrušení pochodu se pro postupy uznávaly soutěžícím známky z pódiových sestav, přesto, že do této doby se hodnotil výkon skupiny součtem známky za defilé a pódiovou sestavu. Dnes je tomu jinak, defilé je samostatná disciplína, všechny formace soutěží v hale, na počasí nezáleží, divák má své pohodlí a ostatní veřejnost může mažoretky sledovat v pohodlí domova prostřednictvím živého vysílání, které bylo z Hořic poprvé a ještě k tomu komentované, což byl pěkný dárek v pořadí 18. soutěže.
Nedělní soutěž trvala o něco déle, než se v propozicích uvádělo. K tomu je nutné si uvědomit, že místní propozice jsou vydány dlouho před tím, než jsou vydány aktuální startovní listiny s rozlosovaným pořadím. Do poslední chvíle, a to ještě ráno před soutěží dochází ke změnám. Tyto změny dělají ovšem vedoucí klubů, nikoliv pořadatelé. Program a jeho časová náročnost se vypočítává z předběžných startovních listin a určitě by byl propočet správný, kdyby nedocházelo k tolika změnám v přehlašování z jednoho místa startu do jiného; také přihlášky nebo rušení startů na poslední chvíli hrají svou roli v propočtu. Vlastní soutěž se uspěchat nedá; soutěží za své startovné mají nárok na předvedení své sestavy a na její ohodnocení. Rozhodčí k celkovému součtu chyb a bonusů potřebují svůj čas. Hnát soutěž kvůli úspoře několika minut by mohlo poškodit soutěžící a to je dobré si uvědomit. Ostatně, v propozicích je uvedeno, že časy jsou orientační a pořadatel si vyhrazuje právo na změnu.
V Hořicích také zasedala VIP porota pro výkonnostní třídu A, tvořil ji pan Aleš Svoboda, starosta, pan Josef Kaválek, obchodní manažer AG Foods a paní Žaneta Víznerová, jedna z prvních reprezentantek za DDM. Odpoledne pak v porotě VIP pro výkonnostní třídu B zasedala paní Veronika Matušková, vedoucí tanečních kroužků pro děti, paní Nikola Olahová, vedoucí tanečních kroužků pro mládež a dospělé a pan Jaroslav Hnát, vedoucí kroužků juda. Obě poroty udělovaly sladké dárky. O sladkou pozornost nepřišli ani vedoucí, ani rozhodčí a pořadatelé; všichni si odnesli pověstné Hořické trubičky.
Živé vysílání sledovalo takřka 4 600 unikátních diváků.