Hradec nad Moravicí přivítal mažoretky po devatenácté

Poslední březnovou sobotu se konalo ve sportovní hale ZŠ v Hradci nad Moravicí 4. kvalifikační kolo, z celkových devíti, pro 26. ročník Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu. Sportovní halu zaplnilo bezmála 600 mažoretek, soutěžily ve 163 formacích a rozdáno bylo 926 medailí. Jako každým rokem se soutěžilo ve dvou výkonnostních třídách, A a B.
Soutěž zahájil pan starosta Mgr. Patrik Orlík, společně s předsedou soutěže panem Tomášem Hozou. Českou hymnu zazpíval sólista Moravskoslezského divadla v Ostravě, pan Peter Svetlík. Organizace kvalifikačního kola byla plně v kompetenci České federace mažoretkového sportu, pod vedením prezidentky, paní Marty Pavelkové. Soutěžící hodnotila erudovaná sedmičlenná porota, které předsedala hlavní rozhodčí, paní Monika Bergerová. Kvalifikační kolo probíhalo téměř celý den a všechny mažoretky předvedly své umění jak nejlépe dokázaly. Ty nejlepší mažoretky se kvalifikují do samotných finálových kol MČR, které se dle druhu náčiní, budou konat v Náchodě a v Ostravě. Letos je pro sóla s batonem koná i jedno semifinále pro věkové kategorie kadetky, juniorky a seniorky. Odtud se úspěšní budou nominovat do české reprezentace na mistrovství Evropy do Chorvatska a dále na mistrovství světa, které potrvá týden, ve sportovní hale Královka, v Praze.
Domácí mažoretkový tým Charlie, pořádal kvalifikační kolo pod záštitou města Hradec, v letošním roce po šesté. Jsme velmi rádi, že náš tým vrátil mažoretkový sport zpět do našeho města. Od roku 1997, kdy proběhlo první kvalifikační kolo, se letos v našem městě konala soutěž již po devatenácté. Po každé se do Hradce sjedou mažoretky nejen z okolí, ale i z různých koutů republiky.
Těšíme se na příští rok 2020, již nyní usilujeme o pořadatelství, protože by se tak stal významným, dvacátým výročím v pořádání soutěží Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu v Hradci nad Moravicí.
Stejně jako všechna kvalifikační a finálová kola byla i soutěž z Hradce vysílána živě, on-line přenosem. Kompletní záznam je zveřejněn na www.majoretsport.cz, stačí klik na kalendář a příslušné soutěžní místo.
Všem příznivcům mažoretkového sportu přejeme pěkné zážitky plné krásy a elegance.

Mažoretky Charlie

Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru