I. European Majorettes Cup (EMC)

EMC je samostatná, postupová soutěž, zařazená v kalendáři mezinárodních soutěží. Vyhlašovatel soutěže rozšiřuje spektrum nabídky pro pohybové potřeby mladé generace a dává mažoretkám prostor seznámit se s náročnosti mažoretkového sportu před skutečným mistrovstvím.
Realizace I. ročníku byla záměrně zařazena do termínu konání Mistrovství Evropy, aby kluby, které se zúčastnily opravdového mistrovství mohly dát možnost svým svěřencům, které se s mažoretkový sportem teprve seznamují. Na startovních listinách byly jako první účastnice zapsány mažoretky z Běloruska, Chorvatska, Polska a Česka:
Black lotus Brest, AMA Opava, Ametyst DDM Nýrsko, Crazy mažoretky Dům dětí a mládeže TREND Roudnice n.L., Excelent Dolní Benešov, Ještěrky SK Branka u Opavy, Ještěrky Slatina, Klub mažoretek Valtice, LASSIES Brno, LEXY Kroměříž, Mažoretky Baila Praha – T.J: Sokol Petrovice, Mažoretky BELLA Junior Chotěboř, Mažoretky Hvězdičky SVČ Rosice, Mažoretky Ruda nad oravou, Neonky Morvská Nová Ves, SK Šuměnky Šumná, STARLETTE České Budějovice, Stars Ostrava, TK Dancing Roses, TS Mažoretky Minnie Český Těšín, Mažoretkinje Višnjan, Plesna udruga MAGI Ivanić-Grad, Plesni kub Fiume Rijeka, Nemezis Hecznarowice
V historii vývoje mažoretkového sportu byly poprvé uděleny medaile za umístění na stupních vítězů v této pohárové soutěži a také postupy na vyšší pohárovou soutěž World Majorettes Cup (WMC). WMC se bude konat t v Praze, v pondělí 19.08.2019, den před Mistrovstvím světa. To je silná motivace k výkonnostnímu růstu a pokud se vše podaří, bude se mažoretkový sport rozšiřovat o silné soupeře.

Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru