II. Asian Championship v Bishkeku, hlavním městě Kyrgyzstánu

Po loňské premiéře soutěže v mažoretkovém sportu uspořádal Asian Federation of Majorettes Sport and Baton Twirling v Bishkeku soutěž po druhé. Soutěž se konala v moderní sportovní hale ve dnech „taneční olympiády“. Olympiáda zahrnovala různé druhy tance až po skákání přes švihadlo. Mažoretkovému sportu byl vyhrazen pátek 07.06., první ze tří dnů. Od prvního ročníku ušel mažoretkový sport několik kroků dopředu, i když si ještě stále hledá cestu jak kvantitativně i kvalitativně zvýšit základnu soutěžících. Ve srovnání s prvním ročníkem byl vidět výkonnostní posun, což je zásluhou paní Oksany Polianichko, prezidentky federace. Presidentka neúnavně pracuje na propagaci tohoto nového, moderního sportu, ale chybí trenéři, choreografové, asistenti a rozhodčí. Na soutěži byla nejvíce zastopena věková kategorie kadetek, což je logické, protože s mažoretkovým sportem začínají.
Organizace soutěže včetně dekorací byla perfektní, soutěž osobně pozdravily osobnosti VIP, mezi nimi i ministr sportu. Pana ministra jsme pozvali na mistrovství světa do Prahy.
International Federation Majorettes Sport udělily na soutěži dva poháry jako ocenění dosavadní práce a pro budoucí motivaci formacím z klubu ProfiDreams Team z Bishkeku:
· skupině baton klasik kadet
· formaci mini baton kadet
Některé formace uvidíme na mistrovství světa, reprezentace je federací nominována. Bude zajímavé vidět průkopníky mažoretkového sportu z Kyrgyzstánu ve srovnání s již zkušenými soupeři.
Asian Federation of Majorettes Sport and Baton Twirling v Bishkeku oslavil 5 let svého trvání a bylo nám ctí, že jsme mohli být u toho. Do dalších let přejeme federaci aby vydržela v nastavených trendech, aby měla početnou členskou základnu dětí a mládeže a dostatek trenérů. Pokud to bude v silách IFMS, rádi pomůžeme.

Marta Pavelková
Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru