II. Back Together tentokrát v Kutné Hoře

Druhý ročník společné soutěže mažoretek a twirlingu, Back Together, se po loňské premiéře v Přerově konal tentokrát v nové, moderní hale Klimeška, v Kutné Hoře. Společná soutěž dvou silných, v zaměření rozdílných organizací, zaplnila nejen startovní listinu, ale i sportovní halu a „zaměstnala“ diváky u živého vysílání (on-lin stream).
Svaz mažoretek a twirlingu ČR – NBTA (National Baton Twirling Association) a Česká federace mažoretkového sportu společnou soutěží přiblížili svá zaměření nejen soutěžícím, ale především veřejnosti a v disciplínách, které jsou za léta praxe zpodobněny, daly mažoretkám udělenými postupy možnost zúčastnit se soutěže nejvyšší, kterým bude srpnové Mistrovství světa v Praze. I když na postupy dosáhnou jen někteří, bojovat o ně stálo za to. Sportovní zážitky budou do prázdninových měsíců pěknou vzpomínkou.
V zahajovacím ceremoniálu přednesla zdravici paní Michaela Holmanová, prezidentka Svazu mažoretek a twirlingu ČR a paní Marta Pavelková, předsedkyně České federace mažoretkového sportu.
Přesto, že se soutěž konala po druhé, jsme stále ještě na začátku cesty k naplnění představ. Mažoretky potvrdily svůj zájem, twirlerky ještě váhají. Soutěžilo se celý den, přijely i mažoretky z Polska a Slovenska a byly zastoupeny následující kluby:
AMORION Jevíčko, Andria Hrabová Ostrava, Daisy Ostrava, Dance Emotion Lysá nad Labem, Elité Ostrava, Kontrasty Hulín, KTM-twirl team Kutná Hora, LASSIES Brno, LV 2 Sokol Písek, Maršálky Plzeň, Mažoretková skupina Fénix Chlumec nad Cidlinou, Mažoretky Bailar Praha – TJ. Sokol Petrovice, Mažoretky Bella Junior Chotěboř, Mažoretky Holešov, Mažoretky Hraběnky Kamenice, Mažoretky Hvězdičky SVČ Rosice, Mažoretky Izabel Holohlavy, Mažoretky Junior Chotěboř, Mažoretky TS Airai Borek, Mini Střípky Olešnice, Mona Náchod, MTS Střípky, DDM Moravská Třebová, Neonky Moravská Nová Ves, Nové Strašecí, PM Stars Pardubice, PODĚBRADSKÉ MAŽORETKY Poděbrady, Rozetky DDM Třinec, SK Nephilim Štětí, TwirlDream Praha, Vinohradské mažoretky DDM Praha, Violetky Olešnice, MK BIBI Hlohovec, Panterky MDK Gliwice.
Odpoledním vyhlášením výsledků a poděkováním všem zúčastněným byla soutěž ukončena.
Výsledkové listiny, fotogalerie a další informace jsou zveřejněny, viz odkaz „Stránka soutěže“ níže

Marta Pavelková
Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru