III. Silesia Grand Prix (SGP)

Soutěž SGP byla do soutěžního kalendáře zařazena doslova na poslední chvíli, zařazení předcházel enormní zájem o účast v soutěži „Memoriál Jiřího Necida“. Zájem byl tak vysoký, že ještě před finálovými koly MČR v mažoretkovém sportu, byla soutěž kapacitně plná. Proto bylo rozhodnuto v souladu se soutěžním řádem, o rozšíření soutěže na dva dny. Sportovní hala Prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě však na neděli neměla volný termín k pronájmu a jiný termín konání MJN již z důvodů možných postupů na Mistrovství Evropy nepřipadal v úvahu. Proto se druhý den konala soutěž na jiném místě a byla soutěží samostatnou. Hostitelem se stal Hlučín, vzdálený od ostravské haly jen 12 km a místním pořadatelem MK Ballerisimo. SGP bude i pro příště soutěži otevřenou a mezinárodní. Bylo to řešení sice rychlé, ale počet účastníků potvrdil, že dobré. Šanci zabojovat nejen o medaile, ale i postupy na Mistrovství Evropy a světa, dostalo 154 formací (15 skupin a 129 malých formací) z těchto klubů: Mažoretky Rebelky Bílovec, Dračice Bystřice, STARS Talento Frýdek-Místek, KALA Havířov, Cheeky Cheerky Hradec Králové, Charlie Hradec nad Moravicí, ITS Junior Chotěboř, Juventus Karviná, MiKaDo Karviná, LEXY Kroměříž, Neonky Moravská Nová Ves, MONA Náchod, AMA Opava, TK Dancing Roses Opava, Daisy Ostrava, Elité Ostrava, Stars Ostrava, LV2 Sokol Písek, Mažoretky Petra Studénka, Mažoretky Severových Zábřeh, Klub mažoretek Zakřany, domácí MK Ballerisimo Hlučín a Paprsky Hlučín.
Tak rychlé řešení , kdy na celou přípravu včetně zpracování přihlášek, byl jen jeden měsíc, by se neobešlo bez podpory města a ochoty místního pořadatele. Soutěži přihlížela takřka po celou dobu paní Blanka Kotrlová, místostarostka města, která soutěži udělila záštitu, dále ředitelka školy, která poskytla školu jako zázemí (šatny, registrace) a také pan ing. Josef Doležel, president International Federation Majorettes Sport, který i tentokrát udělil pohár skupině s nejvyšším počtem bodů. Pohár obdržela skupina juniorek z Klubu mažoretek Zakřany, za 56,35 bodů. Skupina také získala postup na Mistrovství světa. Zakřany se staly jedním z mnoha modelových příkladů, jak se nevzdávat, pracovat na sobě a opakovanou účastí v soutěžích postoupit až do soutěže nejvyšší a zařadit se tak k elitě mažoretkového sportu. Zakřany jsou zároveň dokladem toho, že i v malých městech a obcích, lze dělat mažoretkový sport na vysoké úrovni.
SGP byla povedenou soutěží a motivovala soutěžící znovu zabojovat nejen o medaile, ale také o postupy do vyšších soutěží. SGP nemohly doslova zabránit ani hromy a blesky. Bouřka zapříčinila přerušení dodávky elektrické energie. Tento výpadek nebyl však dlouhý, časový předstih se čekáním sice vyčerpal, ukončení však bylo v předpokládaném čase, spontánní a bouřlivé. Vyhlášení výsledků bylo zvlášť po ukončení věkové kategorie little kadetek a kadetek a zvlášť pro všechny další disciplíny a věkové kategorie až na konci soutěže. S tím prvním si pořadatelé „pohráli“ a nechali mažoretky nastoupit bočním vchodem, což se povedlo. Dvě vyhlášení byly i praktickým nácvikem na ME. V Crikvenici, na pobřeží Jadranu, není třeba držet soutěžící v naplněné hale, moře je lákavé.
Ještě jednou přejeme všem krásný zážitek ze zpívané hymny v zahájení soutěže , kterou jsme slyšeli v podání paní Simony Mrázové, operní pěvkyně.
Ostatně, vše si můžete i tentokrát znovu prohlédnout na záznamu z živého vysílání, umístěného na Oficiální stránce SGP 2017.

Oficiální stránky SGP 2017 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru