Ivančice otevřou 27. ročník Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu

Klub mažoretek Zakřany pořádá už po třetí kvalifikační kolo, to letošní, v pořadí první, zahájí 27. ročník Mistroství ČR v mažoretkovém sportu, pro výkonnostní třídu A. V této celodenní akci spolu bude soupeřit 12 týmů: Juventus Karviná, Klub mažoretek Valtice, Majorettes Sokol Třebíč, Mažoretky DDM Bílovec, Mažoretky Severovýchod Zábřeh z.s., MK Ballerisimo Hlučín, MK TEMPO Orlová, Neonky Moravská Nová Ves, z. s., Pietrovky Písek u Jablunkova, Stars Ostrava, Zuzanky Týnec, z. s. a domácí, z pořadatelského týmu, Klub mažoretek Zakřany.

Nejvíce soutěžících se předvede na startovní ploše z MK Ballerisimo Hlučín, na startovní listině mají zapsáno 33 formací, což je čtvrtina z celkového počtu 125 startujících formací. O postup do semifinále, finále a následně na ME do Nitry, nebo až na samotné MS v Praze bude bojovat přes 200 mažoretek a 5 hochů, s nejpočetněji zastoupeným náčiním hůlka (baton), méně s třásněmi (pom-pom) a dosud s málo zastoupeným praporem (flag).

Soutěž se koná za podpory obce Zakřany, domovské obce pořadatelského týmu. Zakřany jsou malá obec a pro tak náročnou soutěž nemá dostatečně velké sportovní prostory. Našim, již tradičním partnerem, je město Ivančice, které nás hostí ve své sportovní hale na ulici Rybářská 33. Sportovní hala v Ivančicích umožňuje uspořádání tak velkého podniku, jakým kvalifikační kolo je, jak soutěžním prostorem, tak lze využít zázemí a prostory pro pohodlí všech soutěžních týmů. Můžete se přesvědčit nejen svou návštěvou, nebo prostřednictvím www.majoretsport.cz, z celého dne bude živé vysílání.

Protože do pořádání a soutěžení vkládáme celé srdce, můžeme srdečně pozvat všechny příznivce tohoto krásného sportu a nabídnout skvělou atmosféru a neopakovatelné zážitky z maximálního nasazení všech zúčastněných.

Za pořadatelský tým přejeme všem hodně štěstí v soutěži.

Klub mažoretek Zakřany

Stránka soutěžeStránka soutěže

Přejít nahoru