KARVINÁ – MČR 2023

Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu a mažoretek v Karviné, se konalo pod záštitou a za finanční podpory města Karviná. Zahájení se zúčastnil náměstek primátora, pan Andrej Bizoň a již tradičně pan Rostislav Grimm v parádní hornické uniformě, protože těžba uhlí ke Karviná neodmyslitelně patří. Zpívaná hymna podtrhla slavnostní atmosféru.

V zahájení vystoupily nejmladší a mažoretky, které svou roztomilostí roztleskaly tribunu a také nejstarší, které svým elánem nadchly.

Finálová kola v Karviné jsou nejen vyvrcholením MČR pro obě výkonnostní třídy, ale zároveň pomyslnou tečkou za již třicátou soutěžní sezónou, a to v nepřetržité řadě. Soutěže, a s tím spojená motivace mažoretek, se udržely i v kovidové době.

Po dva dny se do Karviné sjížděly formace, které se kvalifikovaly nebo postoupily přes semifinálová kola. Na startovních listinách bylo zapsáno více než 280 soutěžních formací, především skupin, což zaručilo úžasnou podívanou a stovky mažoretek na ploše z 55 klubů, z území téměř celé republiky. Více jak 1500 fyzicky přítomných závodnic podtrhlo krásu mládí a sílu mažoretkového sportu. Žádná jiná země nemá tolik mažoretek na tak vysoké výkonnostní úrovni jako Česká republika.

Pro soutěžící je finále prestižní záležitosti, neboť usilovali nejen o medailová místa, ale také o postup až na Mistrovství světa v Ostravě, ve dnech 23.-25.08.2023.

Soutěž to byla náročná, pestrá a bohatá, v nabídce byly předvedeny výkony v 40 disciplínách a věkových kategoriích.

Udělené body se zpracovávaly moderní aplikací QScore, která byla vyvinuta pro tento sport. Výsledky se po vyhlášení ihned vyvěsily v hale a bezprostředně na webových stránkách www.majoretsport.cz

Zimní stadion v Karviné je prostorný, pro soutěž, kde závodí více skupin ideální, ale přesto při medailových ceremoniálech, byť se nastupovalo v pětistupech, se plocha zdála malá, bylo to úžasné.

Místním pořadatelem v Karviné byl klub Michelle Karviná a zhostil se celé akce jak pořadatelsky, tak účasti závodnic na ploše, ale i rozhodčím v porotě.

Děkujeme

Přejít nahoru