Kdyby to tak lidi začali brát vážne a ne jen jako točení klackem

Adéla Tarabíková – mažoretkový sport je překrásný

Adéla Tarabíková pochází z Prahy, ale od srpna loňského roku žije v Novém Strašecí. Nejen zde se snaží popularizovat mažoretkový sport. Svým vystoupením nadchla koncem února diváky na 25. Plese občanů města Nové Strašecí.
Jak dlouho se věnujete mažoretkovému sportu a můžete nám ho představit?
Je mi 20 let a stále se aktivně věnuji mažoretkovému sportu ve svazu mažoretek ČR IFMS. Mažoretky se stávají více a více populárním sportem, mají své mistrovství Evropy i světa. Bohužel, i tak malá část veřejnosti uznává mažoretky jako sport. Předsudky zde byly a obávám se, že budou i nadále. Mažoretky nyní nejsou už jen o strohém pochodování, je to kombinace baletní techniky, tance a práce s hůlkou. Mažoretkám se věnuji od roku 2006, kdy jsem nastoupila do školního kroužku.
Jakých úspěchů jste v tomto sportu dosáhla?
V mažoretkách jsem získala spoustu titulů, především v sólové kariéře. Vše odstartoval rok 2011 a první sólový titul Mistra ČR, následoval rok 2012 a v roce 2014 jsem poprvé vyzkoušela novou disciplínu- sólo s dvěma hůlkami. Byla to pro mě obrovská výzva, ze začátku „pot a slzy“, ale tvrdý trénink přinesl ovoce a znovu titul Mistra ČR, první nominaci na mistrovství světa a tam jsem vybojovala titul Mistryně světa. Takový pocit, kdy hrála česká hymna, celá hala stála a já měla na krku zlato, ten do smrti nezapomenu. V roce 2015 jsem zažila něco, co se jen těžko popisuje, „podělila“ jsem se o zlato a stříbro se svou mladší sestrou a získala titul Mistryně Evropy a 4. místo na MS. Loňský rok byl velmi náročný, měla jsem problémy sehnat prostory pro trénink. Mažoretky potřebují opravdu vysoké stropy a trénink ideálně třikrát týdně. V letošním roce jsem začala s mladší sestrou Anetou trénovat v novostrašecké hale BIOS. Bohužel, i přes pomoc sponzora Letuška.cz je to pro nás finančně velmi náročné a tak si můžeme dovolit trénink v hale pouze jednou za 14 dní. Zbytek tréninků máme ve stochovské sokolovně a také v Praze.
Letos chci překonat samu sebe, choreografie mám velmi náročné a nově také trénujeme duo se dvěma hůlkami, což je v ČR úplnou novinkou.


Autor: Ivana Rezková, Novostrašecký měsíčník

FB stránka Adély Tarabíkové FB stánka Adély Tarabíkové

Kdyby to tak lidi začali brát vážne a ne jen jako točení klackem
Fotografie originálu

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru