Klub mažoretek Valtice se loučí

Valtické mažoretky oslavily 20leté výročí… rozlučkou.

Není v ČR příznivce a fanoušek mažoretkového sportu, který by neznal tým Klub mažoretek Valtice. 

Za 20 let své existence posbíraly mnoho titulů, ocenění a zážitků.
O to vše se zasloužila rodina Polákova – Lenka, Denisa a Šárka.

Poslechněte si podcast na Spotify:

„Česká federace mažoretkového sportu děkuje Klubu mažoretek Valtice za dvacet soutěžních sezón v mažoretkovém sportu. Mažoretky ve Valticích byly založeny v době, kdy se ze soutěžních přehlídek vygenerovalo Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu (MČR). Už v roce 2004, a po dalších, dlouhých dvanáct let, se klub zapojil jako místní pořadatel do organizování některého z kol MČR. Zvyšující se náročnost zavedla soutěže do sportovních hal, od pořádní na otevřeném prostoru se upustilo, a tak se soutěže ve Valticích po roce 2015 již nekonaly. Přesto jsme se rádi do Valtic vraceli, a to alespoň na semináře a aktivy, které místní klub ochotně zprostředkovával.

Do historie vývoje se klub také zapsal mimo jiné svými grand seniory, kteří patřili k průkopníkům této věkové kategorie později zařazené do pravidel, dále každoročním přijetím na radnici před zahájením soutěže, či viditelným napětím pořadatelů z toho, zda vyjde počasí.

Klubu mažoretek Valtice bylo uděleno ocenění za rozvoj mažoretkového sportu. Takové ocenění se uděluje především místním pořadatelům za mnohaletou organizaci soutěží v mažoretkovém sportu. Městu Valtice bylo uděleno ocenění za podporu mažoretkového sportu.

Když něco končí, tak zároveň něco nového začíná…, ať se daří a na viděnou. Ještě jednou děkujeme.“

Marta Pavelková

Přejít nahoru