Kvalifikační kolo v Blatné odstartovalo výkonnostní třídou A

Diváci měli možnost hned v první části druhého kvalifikačního kola MČR v mažoretkovém sportu a mažoretek shlédnout nové choreografie skupin a formací s pěknými výkony.
Monika Křížková z TŠ Stardance Chomutov hned po prvních sestavách řekla:„Soutěžící se hodně zlepšily, do sestav jsou stále více zařazovány obtížné prvky a jsou dobře prováděny. Je dobré, že přípravu na 22. ročník děvčata nepodcenila . Jsem zvědavá na všechny naše soupeřky. K našim předváděným sestavám bych dodala, že je neustále na čem pracovat a co zlepšovat“
„Teď se mi děvčata rozcvičují v šatnách i venku, sluníčko nám to dnes dovoluje, ale když jsem u dětí nemohu sledovat výkony tak, jako když sedím v porotě a rozhoduji. Blatná je důkazem toho, že i kvalifikační soutěž může být dobře připravená, mít dobrou atmosféru a pěkné výkony.“ Dodala Mgr. Alžběta Rückerová, vedoucí mažoretek Klapeto Vimperk.
Pestrosti a rozmanitosti kostýmů soutěžících dalo vyniknout překrytí podlahové plochy standardizovaným povrchem v jedné barevné škále bez rušivých čar, typických pro sportovní haly. Vhodný povrch je prvořadou podmínkou pro jistotu provedení soutěžních sestav.
Obecenstvo citlivě reagovalo a potleskem oceňovalo dobré výkony v průběhu jednotlivých sestav a vytvořilo tak správnou soutěžní atmosféru. „Holky, to bylo hodně dobrý“ se ozývalo s hloučků soutěžících, které pozorně sledovaly své soupeřky.
V úvodu bylo předáno prostřednictvím zástupců TŠ Stardance Chomutov ocenění za přínos mažoretkovému sportu paní Miladě Zelenkové, která se pro zdravotní indispozici nemohla zúčastnit summitu Article 2014. Paní Milada Zelenková s nápaditými choreografiemi, kvalitním výběrem a střihem hudby, výbornou úrovni pohybové průpravy a vysokou úrovni předvedených soutěžních sestav udává trendy a úroveň mažoretkovému sportu od r. 1997.
Na summitu bylo uděleno ocenění za přínos mažoretkovému sportu také ing. Janě Augustinové, ing. Haně Novotné a Bc. Michaele Augustinové, PREZIOSO TJ Sokol Blatná.
Oceněné vedoucí mažoretek Prezioso výrazně obohatily mažoretkový sport o taneční prvky a prvky baletu, které dlouhodobě prezentovaly ve svých soutěžních sestavách, zkušenosti a poznatky z tanečních sportů předávají ostatním soutěžícím a výrazně se podílely na tvorbě současných pravidel mažoretkového sportu. „Potěšilo mě, že se oceňují lidé, kteří se dlouhodobě tomuto sporu věnují. Pro děvčata je to velice dobrá volnočasová aktivita, u nás v regionu jinak moc možností nemají“ řekla členka turistického doprovodu z Vimperku.
Druhá část soutěže patřila výkonnostní třídě B. „Jsem ze dneška příjemně překvapená; výkonnost v obou výkonnostních třídách, disciplínách a věkových kategoriích roste a tím je řečeno vše“ sdělila Eva Jandová, vedoucí OS Mažoretky Písek.
Blatná byla hostitelem soutěžících z Chomutova, Písku, Přeštic, Vimperku, Štěnovic, Kladna, a úplně poprvé byla v soutěži děvčata z Grešlového Mýta. Z této obce u Znojma ještě nikdy v MČR děvčata nesoutěžila.
Soutěži byla přítomna starostka města paní Bc. Kateřina Malečková a starostka TJ Sokol paní Blanka Malinová: „ Překvapily mě ty nejmenší děti, že začínají už v tak útlém věku. Líbí se mi posun k výrazovému vyjádření, umělecké gymnastice, dnes mohu potvrdit, že je to opravdu sport. Ze všech vyzařuje nadšení a pozitivní energie. Oceňuji, že za vším je vidět úžasná práce vedoucích, trenérů a před těmi se hluboce skláním“.


Oficiální stránky kvalifikačního kola v Blatné Article 2014

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru