Květinky Kladno v koncertním sále Forum Karlín

Zpestřením příprav dalšího soutěžního ročníku se stalo zprostředkování pěti mažoretek na vystoupení na středečním koncertu (17.2.) , který se konal v sále Forum Karlín, v Praze. Láďa Beran (tanec, choreografie, režie), který dostal vystoupení mažoretek na starost je z Písku a tak hledal nejprve doma. Zatímco se „domácím“ tuto možnost nepodařilo využít, úkolu se zhostily mažoretky Květinky z TJ Sokol Kladno.
Květinky Kladno v koncertním sále Forum Karlín (17.2.) (3)Pár dní před koncertem jsme se dozvěděly o možnosti vystoupit spolu s kolegy a dlouholetými přáteli Michala Pavlíčka a oslavit tak společně jeho 60. narozeniny. Koncert režíroval známý režisér Michael Baumbruck. Seznam písní, který jsme předem dostaly, nás ze začátku dost překvapil. Přece jen se jednalo o rock. Je to úplně jiná hudba, než na kterou jsme zvyklé vystupovat, ale byla to výzva. Vystoupení, které jsme připravily, shlédl nejprve známý choreograf Ladislav Beran. Po úpravě detailů a výběru kostýmů mohla show začít.
Když jsme dorazily do pražského Fóra Karlín na generálku, tak jsme byly velmi zaskočené co se prostoru týče. Pódium bylo samozřejmě obrovské, ale když byla vyskládaná veškerá aparatura, čtvrt podia tvořil pouze orchestr Hradní stráže a Policie České republiky, všude samý bubeník, pianista, kytarista, k tomu všemu vokální sbor a spousta zpěváků, tak nám na vystupování moc místa nezbylo. Tudíž padly veškeré přechody a choreografii jsme na místě jakožto zkušené mažoretky důstojně předělaly a přizpůsobily se nabízenému prostoru.
Květinky Kladno v koncertním sále Forum Karlín (17.2.) (2)V zákulisí jsme potkávaly např. Kamila Střihavku, Báru Basikovou se skupinou Stromboli, nechybělo mezi nimi i BSP, TRIO a samozřejmě Pražský Výběr. Před naším prvním vystoupením mezi námi vládla nervozita, měly jsme smíšené pocity a byly plné očekávání. Publikum bylo natolik skvělé, že jsme na nějakou trému neměly v zápětí ani pomyšlení. Jako první jsme svým mažoretkovým vystoupením podpořily zpěváka Tomáše Hájíčka ze skupiny Krucipűsk, který zpíval Láska je k….. Náš druhý výstup s náčiním baton byl na skladbu Olda je přítel můj, kterou zpíval Michael Kocáb spolu s Jiřím Hrubešem, Vildou Čokem a kytarovou legendou Michalem Pavlíčkem. Celý koncert jsme zakončily choreografií s pompony spolu s Pražským výběrem a jejich známým hitem Zubatá.
“Celá akce pro nás byla obrovským zážitkem a přínosem nových zkušeností“

Martina Tůmová, Květinky Kladno.

“Zdravím, paní Pavelková a ještě moc děkujeme za mažoretky z Kladna. Květinky byly fajn a myslím, že to dopadlo velice dobře. Holky si to myslím užily! Já jsem to opravdu jenom trošku učesal a vymyslel nějaké prostory, aby se holky vůbec vešly.
Mějte se hezky a mažoretkám ZDAR!”

Láďa Beran

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru