Letošní kvalifikace s pořadovm číslem pět

Dolní Benešov

Startující kluby:
Dračice Bystřice, Kala Havířov, MK Ballerisimo Hlučín, Charlie Hradec nad Moravicí, Minima Husinec, Michelle Karviná, Mikado Karviná, AMA Opava, TK Dancing Roses Opava, Elité Ostrava, Stars Ostrava, LV2 Sokol Písek, Mažoretky Petra Studénka, Severky Zábřeh, Daisy Ostrava, Rebelky Bílovec, StarsTalento Frýdek-Místek, Juventus Karviná, Mažoretky Impresio Ostrava, Hastrmanky Prosenice a domácí Execelent Dolní Benešov
Letošní kvalifikace s pořadovm číslem pět se v Dolním Benešově konala po třetí, místním pořadatelem byl Kulturní dům Dolní benešov. Do MČR se zde zapojují s ochotou, a snad to tak bude i v příštích letech. Dolnobenešovské mažoretky Excelent mají své jméno, startují v obou výkonnostních třídách. Největšími úspěchy jsou medaile z Mistrovství světa a tím se právem řadí k výkonnostní elitě. Klub mažoretek zde funguje 17 let, začátky byly samozřejmě ještě s dechovou hudbou. Mažoretky doprovázely Městský dechový orchestr Dolní Benešov a Posádkovou hudbu Olomouc. Vychovávat nová děvčata je sice práce náročná, ale je to pro mládež pěkná volnočasová aktivita, která navíc pozitivně propaguje město.
K celkovému rozvoji mažoretkového sportu ovšem nepřispívají nyní „moderní“ přestupy mažoretek z jednoho klubu do druhého. Navenek to vypadá, že se až tolik neděje, ale odcházející mažoretky oslabují vybudovanou výkonnost klubu a odchod v průběhu soutěžní sezóny nebo před soutěží je obzvlášť citelný. Mažoretky, které klub vychovává několik let, nelze jen tak nahradit. Klub, který si svoji základnu na uvedených principech staví, má vlastně hned obsazené starší věkové kategorie a nemusí čekat několik let, než kadetky dorostou do juniorek a výše a než „umí“. Na straně druhé může takový postup poškodit výkonnost přestupujících, přece jen je to změna nejen tréninkových návyků. Motta na soutěžích hlásají flexibilitu, dynamiku, vyrovnanost, krásu a eleganci. Buďme k sobě etičtí, nekažme si dobrý pocit z odvedené práce. Soutěže jsou o srovnávání výkonů, ale nemusíme vyhrávat hned a za každou cenu. Svěřenci jsou děti a mládež a přece jen se dotýkáme jejich výchovy a formování.
O opakovaný start bývalých členek požádala vedoucí Juventusu. Opakovaný start pravidla dovolují, ale jen v některých případech. Zařazení formací na startovní listinu dle požadavku Juventusu se stalo předmětem diskuze, zvažovalo se pro i proti. Misku vah převážilo, že je tato sezóna ve znamení „amnestií“ a žádosti bylo vyhověno a malé formace v Dolním Benešově startovaly. To však neznamená, že se z tohoto počinu vytvoří precedens. Výsledky z předešlých startů byly anulovány, děvčata nereprezentovala žádný klub, ale startovala znovu jen sama za sebe jako fyzická osoba a hradila si znovu poplatky jako dohlášený startující. Takže mažoretky, zvažujte své přestupy, nemusí to příště dopadnout alespoň tak dobře, jako v tomto případě.
Závěrečně poděkování a ukončení ředitelem soutěže Mgr. Miroslavem Kristem, s popřáním pěkných Velikonoc se vším, co k nim patří a květinovou pozornosti rozhodčím a hlavním pořadatelům, bylo milým zakončením soutěžního dne. Živé vysílání sledovalo 3 900 unikátních diváků.

Oficiální stránky kvalifikace 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru