Lví edice #WCH2018

Letošní, již 6. ročník WCH majorettes sport v Praze bude oceňovat raženými medailemi ze speciální edice určené přímo k této události, ostatně jako každý rok. Tato edice je však opravdu výjimečná.Představujeme vám temperamentní lví edici!
Začněme tentokrát zadní stranou. Pohled a ni vyvolává větší množství otázek. Dominantou jsou dva lví ocasy, kdy jeden z nich již překonal své hranice a druhý cílí stejným směrem. Tak, jako někteří ze soutěžících v mažoretkovém sportu. Dvouocasý lev je ve spojitosti s českou zemí dobře známým prvkem. Ve znaku Čech se objevil již ve 12.století a své čestné místo si na státním znaku úspěšně drží doposud. Bavíme-li se o znaku, napadá vás, že tvar medaile připomíná znak či erb? Trefa, je to tak! Připodobnění medaile ke znaku české státnosti si zasloužilo významné letošní výročí 100 let od doby vzniku republiky. Jako připomenutí tohoto jubilea se v levém horním rohu objevil rok 1918 – rok, kdy byla založena historicky první republika na území českých zemí. Na medaili nesmí chybět ani přesné datum, název, ročník WCH majorettes sport a místo konání. Propojení přední a zadní strany tvoří oficiální již tradiční mezinárodní logo světového šampionátu (World & Majorettes x Majorettes & World). Jak se Vám líbí tento prvek? Co takhle zkusit vyfotit nějaký detail skrze „děravé“ logo? 🙂

Značnou část přední strany zaujímá logo IFMS, jakožto mezinárodní organizace zastřešující tuto velkolepou soutěž. I tam můžeme zaznamenat posun ve srovnání s medailemi z předešlých ročníků, a to v podobě vybarvených písmenek IFMS. Logo je obklopeno náčiním, které se v mažoretkovém sportu hojně vyskytuje. Batony a pom-pomy jsou tzv. alfa omega tohoto sportu. To potvrzuje také baton tyčící se v horní části medaile a zastávající důležitou funkci medaile. Ano, řeč je o oušku, ve kterém je zachycena stuha. Dostáváme se tak k poslední části medaile. Je elegantní a jemná, přesně, jako samotný mažoretkový sport. Malba stuhy ve vás v těchto parných letních dnech může asociovat oheň. Pravdou však je, ze vyobrazuje lví chloubu, tedy lví hřívu. Spočne-li tak na hrudi vaší, vašich dětí či chráněnek, kamarádů či kamarádek, bude nejen i jejich chloubou, ale zároveň i důkazem úspěšné cesty, na kterou se vydali a po níž jdou tvrdě za svým cílem.
…tak, jako král zvířat za svou kořistí.

Oficiální stránka soutěžeOficiální stránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru