Mažoretkám se v Hlučíně líbilo

Mezinárodní nepostupová soutěž v mažoretkovém sportu Zlatá Hlučínská hvězda přilákala v sobotu 13. února do Sportovní haly v Hlučíně přes 400 mažoretek

První ročník nové soutěže se vyvedl, pořadatelé z klubu Mažoretky Michelle z Karviné a Sportovně rekreačního centra Hlučín se shodli, že příští rok se závody opět vrátí do Hlučína.
Atmosféra soutěží byla úžasná, tribuna pro diváky byla zaplněna do posledního místečka. Nejvíce diváků se jako obvykle sešlo na vystoupení děvčat do osmi let věku a na soutěže v kategorii kadetek od osmi do jedenácti let. „Soutěžící doprovázejí maminky, tatínkové, babičky a dědečkové. To jsou nejvděčnější a nejvíce povzbuzující diváci, kteří v hale dokážou vytvořit skvělou atmosféru,“ řekla hlavní pořadatelka Ivana Poláková z klubu Mažoretek Michelle z Karviné.
Nejdramatičtější byl boj v kategorii juniorky sólo A. „Kategorie byla velmi silně obsazena výbornými sólistkami předních mažoretkových klubů. Malé bodové rozdíly jsou toho důkazem,“ poznamenala Ivana Poláková.

12717187_978209922273757_804045947038870588_n
Staženo z: www.facebook.com/ZlataHlucinskaHvezda/

Největším překvapením pro Ivanu Polákovou, která byla na závodech i ve funkci rozhodčí, byly výkony polských mažoretek Zyg Zag, která udělala velký pokrok. „České týmy byly vždy o malý krůček popředu v pohybové průpravě, ale Zyg Zag v současné době dokazuje, že mažoretkový sport jde rychlým tempem dopředu,“ prohlásila Ivana Poláková.Na soutěži se dařilo i domácím Paprskům Hlučín a Ballerisimu Hlučín. Paprsky se ve všech kategoriích, jichž se účastnily, umístili na medailové pozici, nejhorší byli stříbrní, seniorky byly v malých formacích dokonce zlaté. „Výsledky nám samozřejmě udělaly velkou radost. Je to dobré zahájení sezony,“ řekla trenérka Paprsků Kateřina Kučerová. Kvalifikační soutěže začínají mažoretkám vždy v březnu, případně v dubnu. Letos se Paprsky opět chystají na mistrovství republiky, kde letos budou obhajovat loňské prvenství v seniorkách B. A chtějí bodovat i v kategorii A.
Děvčátka z tanečního studia se zaměřením na mažoretkový sport MK Ballerisomo Hlučín vybojovala první místo za choreografii s názvem O Ferdovi a Beruškách určenou pro děti ve věku od pěti do sedmi let. „Naše holčičky trénují třikrát týdně a na soutěž skvěle připraveny. Kromě mažoretkového sportu se totiž účastní i tréninků baletu a gymnastiky. Choreografii porot ocenila také pohárem pro talentované děti. Tým se tak kvalifikoval na Mistrovství České republiky IFMS 2016,“ řekla trenérka Karin Wronová. Bodovaly i starší kadetky ve věku od osmi do jedenácti let. Sólistka Natálka Kohoutková si na své první soutěži se sólem vybojovala nádherné páté místo, trio Baruška, Adélka a Naty si po nádherném výkonu vysoutěžilo třetí příčku a bronzové medaile.
Největším překvapením se stala malá formace, která se soutěže zúčastnila vůbec poprvé a hned vybojovala stříbro. „I další dívenky s námi mohou prožívat radost z tréninků a následně i soutěží. Stačí je přivést na trénink do tělocvičny Základní školy M. Tyrše v Hlučíně. Konají se každé úterý od 16 hodin,“ dodala trenérka.
„Úroveň soutěže byla výborná, zvláště vzhledem k tomu, že se jednalo o první ročník. Nejvíce jsme ocenili, že jsme měli k dispozici mistrovský povrch,“ doplnila Kateřina Kučerová z Parpsků. „Sportovní hala v Hlučíně splňuje všechny požadavky na uspořádání takovéto soutěže,“ uvedla Ivana Poláková.
Pořadatelé nainstalovali podlahu 12 krát 12 metrů, která se používá na postupových soutěžích a která vyhovuje vysokým požadavkům hlavně v kategorii pom pom s třásněmi, v níž se klade velký důraz na gymnastické prvky. Porotci seděli na vyvýšeném pódiu, což nebývá u nepostupových soutěží zvykem. Porota tak měla výborné podmínky pro hodnocení výkonů. Soutěžící děvčata měla dost prostoru pro rozcvičení, diváci svou vlastní tribunu. K dispozici bylo občerstvení i prodejna mažoretkových potřeb.
Závodů se účastnily mažoretky z pořádajícího klubu Michelle Karviná, Ještěrky ze Slatiny, Lexy z Kroměříže, Profa Kids z Havířova, Mažoretky Kopretinky z Ostravy, Maĺy Zyg Zag a Zyg Zag z Polska, Mažoretky Ještěrky z Branky u Opavy, TS Lenky Bachové z Jeseníku, Elité z Ostravy, Gina z Brodku u Přerova, Adrianky z Ostravy, AMA z Opavy, 1 Second Team Rybník z Polska, FO Kateřina Tvrdíková ze Šlapanova, Taneční klub Dance Flow z Ivanovic na Hané a Mažoretky Roses Opava. Domácími želízky v ohni byly Paprsky Hlučín a Ballerisimo Hlučín.
Nejmladší účastnící soutěže byla Adélka Horská z pořádající skupiny Michelle Karviná. „Adélce jsou čtyři roky a soutěžila v kategorii děti sólo pom pom. Před vystoupením sbírala odvahu a malinko si i poplakala, ale nakonec to s pomocí své sestřičky Míši zvládla a odvezla si za 1. místo, medaili a obrovského plyšového Olafa, a byla hrozně šťastná,“ prohlásila Ivana Poláková. Po dohodě se Sportovně rekreačním centru Hlučín věří, že v budoucnu by se Zlatá hlučínská hvězda mohla zařadit na počátek kvalifikačních kol v mažoretkovém sportu. „Podmínky a organizační štáb v Hlučíně splňují vše, co mažoretkový sport vyžaduje,“ uzavřela Ivana Poláková.


Oficiální stránky soutěže Informace převzaty za stránek IFMS

Oficiální stránky článku Informace převzaty za stránek IFMS

Kompletní výsledky Informace převzaty za stránek IFMS

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru