Mažoretkový sport již není vyhrazen jen dívkám

Kvalifikace MČR 2015 500
Lexman Jiří

Nejenom dívky, ale i chlapci se od letoška mohou věnovat mažoretkovému sportu. V novém, 22. ročníku Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu a mažoretek se počítá nejen se soutěžením ve dvou výkonnostních třídách, aby svoji šanci dostaly i výkonnostně slabší nebo začínající skupiny, ale i s možností začlenění chlapců do jednotlivých formací, případně i jejich samostatný start.
Mistrovství České republiky odstartovalo 15. března kvalifikačními koly v městech i obcích po celé republice (Hořice, Blatná, Hradec nad Moravicí, Moravská Nová Ves, Zruč nad Sázavou Dolní Benešov a pokračuje koly semifinálovými 25.4. Hranice, 01.5. Bělotín, 03.5. Opava, 09.05. Stochov a vyvrcholí nejprve finálovou soutěží výkonnostní třídy „B“ ve Valticích (16. -17.5) a dále národním finále v Náchodě (23. – 24. 5.) a Karviné (30. – 31. 5). Jde o největší národní soutěž mažoretek a mažoretkového sportu v České republice i v Evropě. Na Mistrovství ČR budou navazovat mezinárodní soutěže, kam se kvalifikují ti nejlepší.
Jeho podrobná organizace, případné připomínky a doplňky byly hlavním tématem celostátního summitu a odborného semináře summit 2015, který se konal v sobotu 14. února 2015 v kongresovém sále hotelu Juno, Štěchovická 2296, Praha 10. Seminář byl určen vedoucím, trenérům, choreografům a příznivcům mažoretkového sportu, účastnili se i kolegové z Polska.
Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu je otevřenou soutěží pro všechny skupiny mažoretek, s náčiním hůlka, třásně, kombinací náčiní (mix) a show majorettes, nezávisle na tom, zda jsou členy jiných organizací (svazů, asociací, sdružení, spolků, sekcí, atd.). Jde již o 22. ročník této soutěže.
Kvalifikace MČR 2015 400
Rösler Filip

Mistrovství zaštiťuje International Federation Majorettes Sport (IFMS) IFMS 2015, která zastupuje české sportovní hnutí mažoretek v mezinárodních asociacích a náleží jí odpovědnost za přípravu a zabezpečení české národní sportovní reprezentace mažoretek na všech úrovních. Usiluje také o sjednocení různých odnoží mažoretkových aktivit a uznání mažoretkového sportu jako sportu oficiálního.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru