Mažoretkový sport se přiblížil olympiádě, byl součásti zahájení

Vážení přátelé mažoretkového sportu!

Jistě jste zaregistrovali, že v tomto týdnu probíhá Olympiáda dětí a mládeže v letních disciplínách. Koná se v Olomouckém kraji a v neděli, během zahajovacího programu na stadionu Sigmy Olomouc, předvedly mažoretky Fantasy Přerov a Gina Brodek u Přerova společně osmiminutové vystoupení. (Součástí byly mažoretky poprvé, pozn. Marta Pavelková).

Byla to velmi vydařená prezentace mažoretkového sportu a naší federace ČFMS

Bylo sice úmorné vedro, ale vše se podařilo během zkoušky dohodnout, aby pak vystoupení před 4tisíci mladými sportovci z celé republiky zdárně proběhlo. Velkou zásluhu na tom mají nejen děvčata zmíněných skupin, ale také všechny jejich vedoucí. 

Zejména skupina Fantasy Přerov zaslouží velké uznání, že se akce zúčastnila, protože se v neděli ráno ve 2 hodiny děvčata vracela z Chorvatska, aby za 12 hodin byla připravena na zkoušku v Olomouci. 

Jaký to byl pocit být součástí takové události?
„Nádherný. Děvčata měla slzy na krajíčku. Nikdy před takovou masou lidí netančila. A o potlesku ani nemluvím“, řekla paní Kateřina Večeřa, vedoucí klubu Fantasy.

Věřím, že skvělý manažerský počin paní Pavelkové, která prezentaci navrhla, přinese své ovoce a že třeba příští olympiáda bude s účastí mažoretek. 

Milan Ludvík

Přejít nahoru