Mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice soutěžily v Moskvě

Do Moskvy jsme se dostaly s mažoretkami díky České federaci mažoretkového sportu, která nás delegovala na soutěž Open International Cup 2017. Soutěž se konala jako součást Olympiády tance, v Sokolnikách a byl ji věnován víkend 5. až 7.května 2017. Náš první dojem po příletu do Moskvy bychom asi charakterizovaly takto: město plné památek i moderní výstavby, plné zeleně a rozlehlých parků se stezkami pro kola, skateboardisty, jezdce na Segwey a in-line bruslí i vyznavače běhu, prostě pro všechny, kteří mají touhu se smysluplně pohybovat.
Naše mažoretky Bohemia ZUŠ Přeštice byly velmi úspěšné. Soutěžily v juniorské kategorii s osmi choreografiemi a děvčata vybojovala 2 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili , dále jedno „bramborové“ místo (4.) a jedno 5. místo. Byl to emotivně silný okamžik, když svěřenkyním hrála na šampionátu při vyhlašování česká hymna.
V době pobytu v Moskvě nám přálo i počasí a tak jsme všechen volný čas věnovaly prohlídkám města. Navštívily jsme Treťjakovskou galerii, představení baletu „Modern choreografy Night“ ve Velkém divadle, Rudé náměstí s pohledem na Kreml a chrám Vasila Blaženého. Rudé náměstí bylo plné příprav na přehlídku k oslavě konce druhé světové války, což sice omezovalo turismus, ale za to jsme na vlastní oči viděly velkolepé přípravy. Prošly jsme podél Kremelské zdi a viděly památníky měst ozdobené velkým množstvím čerstvých květin. Projely jsme se lodí po řece Moskvě a viděly město zase z jiného pohledu. Navštívily jsme Arbat i Izmajlovské trhy plné Matrjožek. Obchodní dům Gum s butiky všech světoznámých značek. Radost nám udělal i McDonald’s i KFC psaných azbukou. Nelze ani všechno vyjmenovat, kde všude jsme byly, projezdily metrem a prochodily, v nohou jsme měly až 10 km denně. Byly pro nás nezvyklé všudypřítomné bezpečnostní rámy, ale pak jsme si řekly, že je to v dnešní době vlastně dobře. Měly jsme výborné zázemí ve 4 hvězdičkovém hotelu Holidey Inn. Poslední den pobytu byl deštivý, tak jsme čas před odletem strávily v hotelovém bazénu.
A co na to mažoretky?
Anežka
Soutěž dopadla skvěle. Škoda, že nebylo zveřejněno bodové hodnocení jako u nás. Také jsme navštívily co nejvíce památek a v budoucnu bych se tam ráda vrátila
Bára
Soutěž i pobyt se mě moc líbil a chtěla bych se tam znovu podívat
Dáša
Moskva byla super a nezapomenutelný zážitek
Kačka
Moskvu hodnotím jako velice poučný a zajímavý zájezd. Líbilo se mi tam
Lucka K.
Vše OK
Lucka L.
Strašně se mi vše líbilo! Památky, velké město. Soutěž dobrá, příjemné prostředí, místo na
trénování, což u nás v některých soutěžích chybí
Majda
Celou soutěž i pobyt jsem si užila, škoda, že jsme tam nebyly déle.
Ještě jednou děkujeme jmenovitě paní Martě Pavelkové, předsedkyni České federace mažoretkového sportu za delegování a Bc. Davidu Serafinovi za pomoc při realizaci této nezapomenutelné akce.

Věra Sudková,
vedoucí mažoretek ZUŠ Bohemia Přeštice

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru