Mažoretky již počtvrté zaplnily Nýrsko

Dům dětí a mládeže Nýrsko hostil letos již čtvrtý ročník nepostupové soutěže mažoretek Pohár Ametystu. Poprvé byla tato soutěž registrována pod štítkem mezinárodní asociace IFMS v projektu Šance talentům, což zvýšilo její úroveň i povědomí v řadách veřejnosti.
Letošní akce se zúčastnil rekordní počet soutěžících z celkem deseti českých měst. Přijely týmy z Blatné, Dolních Beřkovic, Prahy, Plzně, Kynšperka nad Ohří, Benešova, Štěnovic, Borku u Českých Budějovic a Písku a samozřejmě tým domácích mažoretek z Nýrska.
Putovní pohár Ametystu, který náleží soutěžícím s nejlépe ohodnocenou taneční sestavou, si letos odvezly dívky ze skupiny Prezioso Sokol Blatná za svou skladbu Anna Karenina.
„Jsme rádi, že můžeme pořádat soutěž na stále vyšší a lepší úrovni,“ uvedla ředitelka DDM Nýrsko Pavlína Karlovská. „Snažíme se soutěž udělat atraktivní jak pro diváky, tak pro mažoretky samotné. Tradičně je pauza mezi samotnou soutěží a vyhlášením výsledků vyplněná zumbou, kterou si užívají všichni soutěžící i diváci. Zároveň každá z dívek každoročně obdrží upomínkové předměty, abychom si mohli všichni tuto událost zapamatovat a poznávat se i na dalších utkáních.“
Tento sport se těší velké oblibě a má mnoho příznivců od dětí útlého věku až po dospívající. Hojná účast právě na soutěži v Nýrsku toho byla jasným důkazem.

Foto: Archiv Ametystu
Autor článku: Miroslava Sloupová

Stránka soutěžeStránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru