Mažoretky mají v Havířově tradici

město teď za její udržování získalo ocenění mezinárodní federace

Ocenění Mezinárodní federace mažoretkového sportu (IFMS) WCH Majorettes Sport 2014 získalo v těchto dnech statutární město Havířov za činnost mažoretek KALA, které působí pod Městským kulturním střediskem. Vedoucí mažoretek Kamila Charvátová, její asistentky Radka Klimková a Magdaléna Fusková v doprovodu ředitelky MKS Yvony Dlábkové ocenění předaly havířovskému primátorovi Danielu Pawlasovi. Setkání se uskutečnilo v úterý 3. března 2015 na radnici.
Mažoretky KALA působí v Havířově od roku 1991, po celých čtyřiadvacet let pod hlavičkou městského kulturního střediska. Mažoretky vede Kamila Charvátová, pro kterou se její velký koníček stal povoláním. Společně se svými asistentkami – bývalými mažoretkami – vedou přípravku od pěti let, kadetky ve věku od 7 do 11 roků, juniorky ve věku 12 až 14 let a také seniorky od 15 let nahoru. „Děvčata vydrží maximálně do maturity, poté s tímto sportem často z důvodu jiných – třeba studijních – povinností končí,“ vysvětluje Kamila Charvátová, od roku 2003 i mezinárodní porotkyně mažoretkových mistrovství. Počet mažoretek KALA se ve všech věkových kategoriích pohybuje okolo 40.
Úspěchy havířovských mažoretek KALA jsou ověnčeny mnoha tituly. V roce 2014 přivezly z Mistrovství světa v Praze WCH Majorettes Sport 2014 několik titulů mistryň světa, mají desítky titulů mistryň Evropy, bezpočet titulů v republice. Samotné město Havířo bylo v letech 1999 – 2005 pořadatelem mistrovství České republiky a také Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu. Asistentky Kamily Charvátové v době konání těchto mistrovství Havířov reprezentovaly. „Historie tohoto sportu je v Havířově dlouhá, město bylo v reprezentaci v této oblasti vždycky špičkové. Přeji tomuto sportu a jeho představitelkám úspěchy i do budoucna,“ poděkoval za ocenění primátor Pawlas.


Oficiální stránka převzatého článku Article 2014

Autor: www.havirov-city.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru