Mažoretky z Hlučínského klubu Ballerisimo uzavřely sezónu stříbrem ze světového šampionátu

„Svou letošní sezonu jsme ukončily více než skvěle. Na srpnovém Mistrovství světa v mažoretkovém sportu jsme vybojovali stříbrné medaile v kategorii 2 baton juniorky duo,“ informovala trenérka Karin Wronová. Už v červnu přitom juniorky Veronika Guřanová a Sarah Jandátová získaly v chorvatské Crikvenici titul vice mistryň Evropy a kadetky v defilé titul II. Vice mistryně Evropy. V Praze bodovaly i další choreografie Ballerisima, které skončily vždy do šestého místa. Cenným úspěchem je také páté místo v kategorii baton „stage“, tedy pódiové sestavy juniorek, a sedmé místo v kategorii malých formací kadetek.
Bilance Ballerisima za outěžní sezónu je 150 cenných medailí.Soutěží, které se letos děvčata z mažoretkového klubu Ballerisimo letos rovněž zúčastnila, bylo Mistrovství Evropy v chorvatské Crikvenici, kde soutěžila čtyřicítka dívek. Hlučínské mažoretky přivezly titul vicemistryň a II. vicemistryň Evropy.
„Děkujeme městu Hlučín za finanční podporu, bez které by pro nás byla cesta na evropský šampionát komplikovanější,“ řekla trenérka Karin Wronová. Děvčatům se ale dařilo i na předcházejících soutěžích. Už od ledna sbíralo Ballerisimo Hlučín mnoho cenných kovů na celostátních i mezinárodních soutěžích. Za zmínku stojí soutěž v Bělotíně, která je zařazena do kalendáře Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Za nejvyšší počet získaných medailí si Ballerisimačky odvezly velký pohár a titul Absolutní vítězky Bělotínského poháru 2018. Výborných výsledků dosáhly dívky také na mistrovských soutěžích. Z Kladna, kde se konalo Mistrovství ČR mažoretek skupiny B, dovezly trojnásobné zlato, z karvinského finále Mistrovství ČR výkonnostní třídy A dvě zlaté, a po jedné stříbrné a bronzové medaili. Titul II. vice mistryně ČR získala devítiletá Nikola Bilíková za své sólo. Ballerisimácké little kadetky, tedy děvčátka ve věku od čtyř do sedmi let, se již pravidelně řadí mezi republikovou špičku. Letos své postavení upevnily ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile na finále mistrovství České republiky. Nejmladším mažoretkám se dařilo v celé sezóně. „Nejmladší dívky procházely zlatou cestičkou již od února a během celé sezóny vozily ze závodů pouze zlaté medaile,“ řekla trenérka Wronová.
Na mezinárodní soutěži Grand Prix bodovaly se svými malými formacemi nejen little kadetky, ale také starší kadetky ve věku 8 až 11 let,
juniorky od 12 do 14 let i seniorky ve věku 15 až 27 let. Teď tanečnice čeká měsíc zaslouženého volna. V srpnu vyrazí na letní soustředění, kde se budou připravovat na světový šampionát, který se bude letos konat v Praze na konci srpna. „Mažoretkový sport“ je jedinečný. Již dávno to není jen pochodování a točení s hůlkou. Profesionální týmy zařazují do svých tréninkových programů i hodiny baletu, gymnastiky, tance a pohybové průpravy. Taneční, gymnastická a baletní průprava jsou totiž základem pro úspěch mažoretek na soutěžích. Mažoretky také již vyměnily dechovku za moderní hudbu, kostýmy se podobají oblečení gymnastek, či disco dance tanečnic.

Oficiální stránka soutěžeOficiální stránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru