MČR 2021 – Bělotín odstartoval

Kvalifikačním kolem v Bělotíně, dne 11.9.2021, odstartoval 28. ročník Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu.

Na startovní listině byly zapsány formace z deseti klubů v doprovodu Daisy Ostrava – Kristýna Beranová,  Dračice Bystřice,- Renata Klimková, Klub mažoretek Valtice – Šárka Loubalová,  Mažoretky Severovýchod Zábřeh – Danuše Koryčánková,  Michelle Karviná – Lucie Krenželoková, MiKaDo Karviná – Kateřina Doležalová,  Rebelky DDM  Bílovec – Sabina Tisovská,  Bella Junior Chotěboř Jan Ondráček,  EvEm Fulnek – Eva Šmudlová,  VerSário Hlučín – Lucie Matušková 

Soutěž pozdravili pan Tomáš Navrátil, ředitel školy a paní Marta Pavelková za federaci mažoretkového sportu. Kvalifikační kolo oficiálně zahájil pan Eduard Kavala, starosta.

Spolu s ředitelem školy pak zazpívali českou hymnu ( v Bělotíně se každoročně koná Týden bělotínského zpěvu a oba jsou jeho účastníky).  Za soutěžící mažoretky poděkovala za přijetí a organizaci soutěže Markéta Adamová z klubu Bella Junior Chotěboř. 

Kvalifikace v Bělotíně byla nejmenší letošní soutěží, ale určitě některou z formací uvidíme ve finále a pokud se nezpřísní opatření, možná až v Praze. Formace startovaly na upravené ploše, prostorové podmínky v Bělotíně jsou omezené a k tomu ještě bylo nutné dodržovat vzdálenost diváků od soutěžících dle hygienických pokynů a vládních nařízení. Soutěžící se s omezením vyrovnaly bravurně. 

Fotografie z celé soutěže pořídila paní Bojková z bystřických Dračic a o soutěži napsala: 
„Děkujeme ještě jednou za organizace soutěže, náš tým si ji moc užil a byli jsme rádi, že jsme se po tak dlouhé době mohli záse všichni vidět.“ 

V závěrečném ceremoniálu přítomné mažoretky slíbily, že se do Bělotína přijedou utkat i v příštím roce, na který se už těší, snad začne v jarních termínech. 

Media team 

 

Přejít nahoru