MČR 2021 – Stochov

Třetí kvalifikační kolo ve sportovní hale města Stochova otevřel pan starosta, Roman Foršt a soutěž pozdravil pan Roman Klusák, tajemník úřadu.

Ve třech kvalifikačních kolech bylo ohodnoceno 378 formací, a k ukončení kvalifikačních kol jich zbývá ohodnotit ještě 165. Poté budou sestaveny celorepublikové výsledy a z těchto výsledků se podle bodového ohodnocení rozdělí formace do dvou výkonnostních tříd (A, B).

V dalších kolech už budou dvě výkonnostní třídy zachovány. Následně se sestaví tři startovní listiny; jedna pro finále výkonnostní třídy B (Radotín), druhá pro výkonnostní třídu A s náčiním třásně, prapory a mixy, také v Radotíně a třetí pro jednu a dvě hůlky v Ostravě.

Možná to vypadá složitě, ale startovat bez rozdělení do tříd je pružnou reakcí k počtu přihlášených formací. I když je počet startujících na současnou dobu až překvapující, na rozdělení do dvou tříd v kvalifikačních kolech to nestačí. Děti sice mají z medailí radost a když mají medaile jisté je to pro ně pohodlné, ale nesetkat se se soupeřem, to může vést ke ztrátě motivace třeba i po vyšších metách.

Na to, jak vyhlášená opatření v letošním roce ovládala vývoj mažoretkového sportu, bylo se ve Stochově na co podívat. I když v kvalifikacích nebývají výkony až na svém vrcholu, byly předvedené formace pěknou podívanou. Chvályhodné bylo, že se soupeřky sledovaly navzájem a se zaujetím, z prostoru pro mažoretky; sledovat soutěžící je ta nejlepší učebnice, kterou píší jednotlivé kluby, tentokrát to byly týmy: Alenky TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, All Stars mažoretky Turnov, Ametyst DDM Nýrsko, Crazy mažoretky Roudnice nad Labem, DDM Stonožka Nová Paka, Glory Praha Chodov, Koloseum Dance Team Štěnovice, Květinky TJ.Sokol Kladno, LV2 Sokol Písek, Mažoretky Bailar Praha-TJ Sokol Petrovice, Mažoretky Hraběnky Kamenice, Mažoretky Písek, Mažoretky Sirius, Mažoretky TS Airai Borek, Mona Náchod, Tarabičky Nové Strašecí, Prezioso Sokol Blatná, Sevensport Příbram, Starlette České Budějovice, Vinohradské mažoretky DDM Praha a Mažoretky Bailar Praha-TJ Sokol Petrovice.

Soutěž byla ukončena dle časového rozpisu ve startovní listině a oficiálně ji ukončila Martina Tůmová, tentokrát v roli ředitelky soutěže.

„Tentokrát jsme si prohodily role s mamkou, ona cvičí a já organizuji. Po léta to bývalo naopak“ prozradila Martina.

 

Přejít nahoru