Medaile WCH Majorettes Sport 2015, IFMS

Hlavními znaky pro medaile 2015, významově velmi odlišnými, se staly Kazachstán a Doba. Symbolika inspirovaná Kazachstánem značí prvenství v reprezentaci na mezinárodním mistrovství pořádané IFMS. Doba znamená rozdíl mezi časy, který má na medailích symbolizovat historii WCH Majorettes Sport.
WCH 2015 Avers_IFMSKazachstan-logoAvers medaile je olemován ozdobou, která je částečně odvozena od vlajky Kazachstánu (mažoretky z Kazachstánu se poprvé zúčastnily WCH); vlajce Kazachstánu dominuje Slunce, pod kterým je Orel. Slunce je zdrojem života a energie, které má okolo sebe 32 paprsků (sluneční paprsky jako obilí). Na medailích je ve zjednodušené grafice 16 (polovina) opakujících se paprsků s upraveným tvarem a stejným počtem půlkruhů. V každém půlkruhu je vyobrazena silueta orla. Dětská silueta orla poukazuje na to, že složitá věc může být chápána i jako jednoduchá. Umístění vyjadřuje přání, aby komunikace a spolupráce se všemi přáteli mažoretkového sportu a členy IFMS byla jednoduchá a tvůrčí.
Vnitřní kruh je lemován malinkým opakujícím se nápisem www.ifms-majorettes.com. Tyto stránky přináší informace o vývoji a soutěžích sportu mažoretek. V horní polovině vnitřního kruhu dominuje logo WCH, pod ním je umístěna silueta zeměkoule s názvem soutěže, což symbolizuje, že svět patří mažoretkám a mažoretky světu.
WCH 2015 Revers_IFMSRevers medaile je ve znamení výrazu „Doba“. Doba vyjadřuje historii WCH. Inspirace Pražským Orlojem není nahodilá; orloj jako klenot historie, jako umělecká a technická památka neustále budí zájem domácích a zahraničních turistů a je nejnavštěvovanějším místem na Staroměstském náměstí v Praze (první listinná zmínka o Pražském Orloji je z roku 1410).
Dominantním, ale přesto mírně skrytým prvkem je číslovka 3, vystupuje z řádně naskládaných čísel na ciferníku. Znamená třetí ročník WCH Majorettes Sport v Praze. V grafice medailí je nezbytné datum a místo soutěže zajímavě umístěné na paprscích stroje času s logem
IFMS.
WCH Majorettes Sport logo_2Barva stuhy je vybrána z prvního písmene loga soutěže WM; právě první písmeno W je žluté (zlaté). Rozměr stuhy je 900x30mm a „vychytávkou“ je její přetočení. Při dekorování se medaile netočí na hranu, ale v celé své ploše zdobí prsa medailistů.


Oficiální stránky 3. World Championship Majorettes Sport Informace převzaty za stránek IFMS

Volně přeloženo ze stránek IFMS

Oficiální stránky článku Informace převzaty za stránek IFMS

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru