Napsalo se o Ballerisimo Hlučín

Prvky tance, gymnastiky, práce s mažoretkovou hůlkou, ale také disciplína, dřina, píle a cílevědomost. Toto všechno splňuje hlučínský klub mažoretek MK Ballerisimo Hlučín, který se od září opět rozrostl a navštěvuje ho 100 členek, které přivážejí do Hlučína nespočet umístění na předních příčkách.

Sportovkyně z MK Ballerisima Hlučín opět dokázaly, že stojí na špičce mažoretkového sportu. Na loňském mistrovství světa v Ostravě si odnesly několik cenných umístění, a tím potvrdily svou dominanci v mažoretkovém světě. Svou technickou vyspělostí, elegancí a energií, kterou do každého vystoupení vložily, dokázaly okouzlit porotu i diváky, a tak si odvezly několik titulů mistryň světa v mažoretkovém sportu.

I letos mají mažoretky z klubu MK Ballerisimo Hlučín velmi dobře našlápnuto k tomu, aby sbíraly medaile na mistroství České republiky, Evropy a na mistrovství světa, a to nejen díky svým výkonům, ale také díky kolektivu a přátelské atmosféře uvnitř klubu. Již od února děvčata sbírají medaile na nepostupových soutěžích a také cenné zkušenosti na soutěže postupové. Děvčata stojí na nepostupových soutěžích vždy na předních příčkách a do města Hlučín tak odvážejí pokaždé nespočet zlatých medailí. Stejně jako každý rok, tak i tento soutěžní rok je konkurence opět větší, než v minulých letech a výkony mažoretek jsou čím dál tím kvalitnější, nápaditější a propracovanější. Ballerisimo však opět míří k tomu, aby holky obhájily tituly z mistrovství České republiky a z mistrovství světa.

Každoročně se Ballerismo rozrůstá o nové členky – jak už o ty nejmenší, tak i o starší slečny, nebo třeba o děvčata, která do klubu přestupují z jiných klubů. Ballerisimo charakterizuje dobrý kolektiv děvčat, který je v Ballerisimu velmi přátelský, a to jak mezi děvčaty, tak mezi trenérkami, a to vše se podepisuje na výsledcích a na rozšíření týmu, kdy se děvčata od malých holčiček po vyspělé slečny začlení do kolektivu Ballerisima velmi jednoduše.

Na začátku dubna se ve sportovní hale v Návsí uskutečnilo první kvalifikační kolo, kde se děvčata předvedla se svými sóloformacemi – malé formace, duo/trio, sólo a kde bojovala o přímé postupy na finále mistrovství České republiky a o postupy do seminfinálového kola, které se již na konci dubna konalo v Hradci nad Moravicí. Z Návsí se přímo do Prahy – Řepy, tedy přímo na finále mistrovství České republiky, dostalo 11 choreografií. Dále 19 choreografií braly cenné kovy, které byly především zlaté.

Poslední týden v dubnu se mažoretky přemístily z Návsí do Hradce nad Moravicí, kde se konalo kvalifikační kolo těch nejkrásnějších disciplín v mažoretkovém sportu, a to velkých formací, kde se v choreografii nachází všechny členky jednotlivých družstev. Cenné medaile z velkých sestav jsme posbíraly ve všech věkových kategoriích. Dále jsme se v kvalifikačním kole ukázaly s náčiním pompom, mix a 2baton a do Hlučína jsme přivezly 28 medailí, z toho 12x zlatou, 11x stříbrnou a 5x bronzovou příčku.  

Druhý den, tedy v neděli 28.4., se zde konalo semifinálové kolo, které navazovalo na kvalifikační kolo v Návsí. I zde Ballerisimo posbíralo nejen spoustu medailí, ale také plno postupů na finále mistroství České republiky, které se bude konat v Praze a v Karviné.

Úspěchy, které jsme přivezly z nepostupových a postupových kol pro nás nejsou jistě samozřejmostí, a tak budeme nadále trénovat ze všech sil, abychom opět právem stály na předních příčkách na mistrovství České republiky jak v sólo formacích, tak také ve formacích velkých a abychom město Hlučín reprezentovaly a přivezly do něj cenné kovy.

Přejít nahoru