Novigrad plný zážitků

Nevelké město, ale krásné letovisko Novigrad, po čtyři dny hostil mažoretkový sport. Místo určené pro rekreaci tak ožilo mažoretkami, podvečerním průvodem, exhibicemi soutěžních formací a také památeční originální fotografií z dronu.

Prvním překvapením byla samotná hala. Pro všechny zúčastněné bylo její stavebně technické řešení překvapením, není běžné, že je sportovní hala vyhloubená dvě podlaží pod povrchem. A že je na střeše hřiště, tak to byl další úžas, stejně jako rozlehlé parkoviště.

Byla to snad první hala, ve které nebyla nouze o šatny nebo prostory, které šatny nahrazovaly, a to hned první den bylo fyzicky přítomno dle rozdělovníku pro šatny téměř 500 závodnic.

Program se ničím nezdržoval, vyhlašovalo se ve více blocích, aby si účastníci mohli užít moře, které je v docházkové vzdálenost od haly pouze několik minut a pláže, prorostlé rozkvetlými oleandry.

Podvečerní focení živého nápisu NOVIGRAD CITANOVA na pobřeží se určitě povedlo. 

Následoval průvod městem s živou kapelou a po příchodu průvodu do centra pak exhibice s připraveným ozvučením i osvětlením, s výhledem na moře. To byl určitě neskutečný zážitek nejen pro děvčata, ale i diváky. 

Přesto, že jsou koncem června dlouhé dny, předváděly mažoretky své vystoupení se zápalem až do úplného setmění a diváci nešetřili potleskem. Závěrečné Hoooray majorettes se neslo večerním městem, až se ztratilo v nočním moři.

Přejít nahoru