Odpověď na dotaz srážky za holá břicha


Děkujeme za Váš dotaz k uděleným/neuděleným srážkám za „odhalená břicha“. Vysvětlení jsme již připravili ke zveřejnění na webových stránkách, tímto dotazem se vysvětlování zjednoduší do této odpovědi.
Máte pravdu v tom, že zatímco se v Dolním Benešově srážky v této oblasti neudělovaly, v Hlučíně už ano. Důvodem k tomuto postupu nebyl žádný výmysl, ani záměr někoho poškodit, ale skutečnost, že obnažené břicho startující mažoretky s odhalenou intimní části (pupkem) bylo už tak neetické, že se zakročit muselo. Mažoretkový sport je řazen ke sportům estetickým, je o eleganci, o práci s dětmi, nikoliv o přehlídce šikovnosti porodníků, jak se komu podařilo tuto intimní část, „origo“, ošetřit. Rozhodčí nebudou rozlišovat kam až odhalení břicha může nebo nemůže sahat nebo kdo má jakou postavu, ale jednotně odhalená břicha budou penalizovat. Udělené penalizace 0,3 bodu v Hlučíně na medailová místa vliv neměla, pokud jde o postupy a penalizovaná soutěžící by byla na hranici a penalizace by ji uškodila, postoupí.
V Dolních Beřkovicích na třetí kvalifikaci žádný problém s odhaleným břichem nenastal, žádný takový kostým, který by odhaloval břicho, tam nebyl. Nejde o žádné nové pravidlo, stejně, jako se v kvalifikačních kolech ještě objevují přesuny mezi výkonnostními třídami, jako se upozorňuje na obuv, na zařazení povinných prvků, ap., tak se sjednotila penalizace za odhalená břicha; penalizace platí u všech disciplín a věkových kategorií.
Co je nefér? Nechat startovat děti s odhalenou intimní části nebo je chránit před zraky v lepším případě senzace chtivých?

Pro přímý kontakt s federací prosím používejte maily, a nebo tuto stránku a sekci – Váš dotaz nejen k pravidlům Stránka soutěže

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru